Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Πρώτος μισθός μηχανικών


mindsoft

Recommended Posts

Επομένως εσύ δεν ακολουθείς την τάση της εποχής που ο ιδώτης δεν έχει λεφτά για στατικα , δεν ρίχνεις τις τιμές , θεωρείς ξεφτύλλα τις τιμές των άλλων.

Ακριβώς το ίδιο θεωρώ και εγώ για την εμοιβή μου.

Ο Κάθε πικραμένος που τέλειωσε στη Ζιμπαμπουε και μάλιστα νύχτα έρχεται και δέχεται με 800 και 900 μεικτά. Αγω δεν το κάνω.

Έστι απλά λοιπόν όπως μπορείς να δεις δεν διαφέρουμε.

Όπως κι εσύ ρισκάρεις να χάσεις πελάτη έτσι κι εγώ ρισκάω να μην βρω δουλειά.

Τόσα απλά επομένως.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 314
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

εκτός και αν έχεις και άλλα εισοδήματα και δουλεύεις από χόμπυ.

 

Δεν θα απαντήσω σε αυτό.

 

Κάνοντας μόνο στατικά , η πλειοψηφία των πελατών σου , μην πω το σύνολο , θα είναι άλλοι μηχανικοί ή εργολάβοι.

 

Για αυτό και δεν θέλω νέους για συναδέλφους. Έδωσα ευκαιρία 2-3 φορές αλλά δεν ενθουσιάστηκα.

 

Και ναι, ασχολούμαι μόνο με στατικές μελέτες (σιδηρές κατά προτίμηση).

Link to comment
Share on other sites

οπως προανεφερα η συζητηση εχει τελματωσει...δεν εχει νοημα να συνεχιστει...πλεον μιλατε πολυ προσωπικα...

 

δυστυχως οι εποχες που ερχονται θα ειναι εργασιακα εμπνευσμενες κατα το κατωθι:

 

Homi Homini Lupus

Link to comment
Share on other sites

Ε Λ Ε Ο Σ

 

Κάθομαι και διαβάζω αυτά που λέει ο Pappos και πραγματικά χαίρομαι (που δεν έχω ΚΑΜΙΑ συγγένεια μαζί του).

Άλλο πράγμα να λες την αλήθεια όπως είναι, που δεν διαφωνώ ότι είναι *****, και άλλο να την ασπάζεσαι. Εσύ την ασπάζεσαι.

Π.Χ. Τα παιδιά στη Σομαλία πεθαίνουν από την πείνα (πραγματικότητα)

Γουστάρω που τα παιδάκια στη Σομαλία πεθαίνουν (αρρωστημένο)

Εσύ είσαι η δεύτερη περίπτωση.

 

Επίσης τι μ..... είναι αυτές που λες για τσίπουρα και καφέδες? Δηλαδή όποιος πάει για έναν καφέ αυτόματα είναι ρέμπελος?Να αισθανθώ και τύψεις επειδή είχα (θου κύριε) γκόμενα? Ρε φίλε αν δεν ρίξω έναν (δύο-τρεις) στα 22 μου πότε?

Μάλλον στο μυαλό σου έχεις αυτή τη διαφήμηση:

no_sex_engineer.jpg&t=1

 

Για να γίνεις όμως σωστός μηχανικός εκτός από γνώσεις και εμπειρία χρειάζεται και κάτι άλλο που αν δεν πας και για ένα καφέ και για ένα ουίσκι και για να γκομενίσεις όσο είσαι φοιτητής δεν το αποκτάς.

ΜΑΓΚΙΑ και @ρχίδι@

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν αφού το γραφικέψαμε, κάποιος μίλησε για ξύλο, νομίζω ο electrical_salonica.

Όποιος θέλει ας έρθει προς τα εδώ να γνωρίσει τον πόνο του kotegaeshi και του nikkyo :) :)

 

Για εκείνον που ρώτησε το ποσόν στο οποίο θα ήμουν ευχαριστημένος για ΠΡΩΤΟ ΜΙΣΘΟ (ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟΝ ΤΙΤΛΟ) ξαναλέω ότι τα 800-900 είναιι δίκαιος μισθός για τις γνώσεις του νέοπα αλλά και για την κατάσταση που επικρατεί στο Ελλάντα σήμερα.

 

Over and out από το θρέντ, γιατί βαρέθηκα να ακούω την κλάψα του καημένου νέοπα υπερμηχανικού που όλοι πρέπει να κατεβάζουν βρακιά όταν ζητήσει δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.