Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πίνακες Πρότυπων Μεταλλικών Διατομών


 

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους,

 

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει να βρω στο ιντερνετ πίνακες Πρότυπων Μεταλλικών Διατομών ίσως απο ελληνικό βιβλίο?

 

Εχω δει στο site κάπου για γερμανικους αλλά και δεν μου κάνουν και δεν λειτουργεί το λινκ.

 

Ευχαριστώ για την όποια βοήθεια..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Έχει Ευρωπαικές , Βρετανικές , Αμερικάνικες , Ρώσικες και Ιαπωνικές. Μέχρι και SFB έχει.

Από τα πληρέστερα excelάκια.

 

http://www.michanikos.gr/downloads.php?do=file&id=1621

Link to comment
Share on other sites

εμένα γιατί μου βγάζει το παρακάτω ,μήνυμα όταν πατάω να κάνω download το αρχείο;

"Ο λογαριασμός σας μπορεί να μην έχει επαρκή δικαιώματα για τη πρόσβαση σε αυτή τη σελίδα. Προσπαθείτε να επεξεργαστείτε το μήνυμα κάποιου άλλου, να έχετε πρόσβαση σε εργαλεία διαχείρισης;"

Link to comment
Share on other sites

Γιατί χρειάζεται κάποιος από τους mods ή από τους Διαχειριστές να το κάνει δεκτό.

Γραφειοκρατία του michanikos , τώρα είναι στο πρωτόκολλο ;) ;)

Link to comment
Share on other sites

Δύο είναι οι Διαχειριστές , αλλά δεν ξέρω κάθε πότε το ελέγχουν.

Αν το χρειάζεσαι άμεσα ,στείλε p.m. να στο στείλω με email.

 

*** O.K. μπορούν και οι smod.

Eυχαριστώ gvarth , ....θα σας πάρουμε από ένα iphone για να είστε καλωδιωμένοι 24h per day ;) ;) ....σαν το Matrix.

****@gvarth , αστείο ήταν όλοι έχουμε και επαγγελματικές και οικογενειακές υποχρώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Εγκρίθηκε και βρίσκεται εδώ απ' όπου μπορείτε να το κατεβάσετε.

 

Αναλόγως των υποχρεώσεων που υπάρχουν , τα αρχεία που ανεβάζουν τα μέλη , ελέγχονται σχετικά με το αν παραπέμπουν σε ιστότοπους όπου απαιτείται εγγραφή ή υπάρχουν χρεώσεις , αν οδηγούν σε έγκυρο αρχείο για κατέβασμα και στη συνέχεια εγκρίνονται.

 

Μια και η συνεισφορά όλων μας στο forum είναι εθελοντική , η έγκριση των αρχείων δεν γίνεται άμεσα αλλά όταν υπάρχει διαθέσιμος χρόνος από τους καθ' ύλην αρμόδιους.

 

Ευχαριστούμε για την κατανόηση.

 

 

Edit :

Δύο είναι οι Διαχειριστές , αλλά δεν ξέρω κάθε πότε το ελέγχουν.

 

Ένας είναι. O Engineer. Ο άλλος είναι "υπηρεσιακός" και βοηθά στις εργασίες αναβάθμισης του forum.

 

*** O.K. μπορούν και οι smod.

Eυχαριστώ gvarth , ....θα σας πάρουμε από ένα iphone για να είστε καλωδιωμένοι 24h per day ....σαν το Matrix.

 

Δεν θέλω να ξοδεύεστε . Είναι περίοδος ισχνών αγελάδων :)

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
Καλησπέρα σε όλους,

 

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει να βρω στο ιντερνετ πίνακες Πρότυπων Μεταλλικών Διατομών ίσως απο ελληνικό βιβλίο?

 

Εχω δει στο site κάπου για γερμανικους αλλά και δεν μου κάνουν και δεν λειτουργεί το λινκ.

 

Ευχαριστώ για την όποια βοήθεια..

 

Βρήκα και αυτό....

http://www.structural-drafting-net-expert.com/steel-beam.html

Link to comment
Share on other sites

Ένα πάρα πολύ χρήσιμο βιβλίο κατά τη γνώμη μου είναι και του Α. Finder από τις εκδόσεις Γκιούρδα (ελπίζω να μην είναι διαφήμιση) με τον τίτλο "Πίνακες και Κανονισμοί Έργων Πολιτικού Μηχανικού" ... παλιό αλλά έχει πολλά χρήσιμα στοιχεία και αξίζει την αγορά του

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.