Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Μελέτη ασθενών ρευμάτων σε κατοικία


imarkou

Recommended Posts

  • 7 months later...

δεν είναι τπτ μία πρίζα τηλεφώνου μία κεραίας σε κάθε διαμέρισμα και ένα θυροτηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Καλωδιώσεις όμως θα φαίνονται και αν ναι με τι αρχή δικτύου? Έχω δει και κάτι διατάξεις στα σύμβολα στο fine που λένε για σύνδεση κατανεμητή με ΟΤΕ, εγκατάσταση κλειδαριάς, εγκατάσταση κεραιών και με έχουν μπλέξει λίγο

Link to comment
Share on other sites

στις κατόψεις όχι δεν βάζεις καλωδιώσεις. Βάζεις μόνο στα ισχυρά γραμμές από 1,5mm και πάνω (εγώ ούτε αυτές βάζω αφού μου πείζουν το σχέδιο) αλλά ονοματίζω σωστά το κάθε κύκλωμα ώστε να ξεχωρίζει (δεν υπάρχουν οι οδεύσεις θα μου πεις...σωστό αλλά και πάλι από το να κάνω μία μακαρονάδα...)

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δείξεις στην κάτοψη την θέση του κατανεμητή ή πολυδιακόπτη και τις αφίξεις-αναχωρήσεις των γραμμών μέ βέλη και επεξήγηση για τον τύπο καλωδίων που χρησιμοποιεις.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Συνάδελφε imarkou κι εγώ το ίδιο πρόβλημα αντιμετοπίζω! (όχι μόνο αυτό, αλλά και αυτό)

 

Αν βγάλεις άκρη θα μας πεις κι εμάς?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.