Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Υποχρέωση απόστασης Δ σε όμορο κοινόχρηστο χώρο


ioannat

Recommended Posts

Τελικα στη Δ/νση Τοπογραφικών Εφαρμογών μου είπαν οτι πρεπει ν αφήσω Δ και να προσπαθήσω να οικοδομηθεί γρήγορα το οικόπεδο για να προλάβω καποιες πιθανές αρσεις απολοτριωσης απο τους ομορους .........που μπορεί να προκαλεσουν τροποποιηση σχεδιου και τακτοποίση με το δικο μου!!!!

 

Παρ' όλο που πρέπει να κανω όλη την μελέτη απο την αρχή θεωρώ οτι η συνεργασια μας ηταν ακρως εποικοδομητικη!!!

 

Σας ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • 8 years later...
  • Απαντήσεις 31
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Συνάδελφοι καλησπέρα, ξεθάβω το θέμα μετά από χρόνια καθώς αντιμετωπίζω παρόμοια κατάσταση και επειδή είμαι νέα στο επάγγελμα η πολεοδομία με έχει μπερδέψει. Έχω οικόπεδο εντός σχεδίου πόλεως με εγκεκριμένο ρυμοτομικό σχέδιο το οποίο έχει πρόσωπο σε κοινόχρηστη οδό και έχει πλάγιο και πίσω όριο με χαρακτηρισμένο Κ.Χ. χώρο. Το ερώτημά μου είναι εάν πρέπει η όχι να τηρήσω απόσταση δ, καθώς στην πολεοδομία οι απόψεις διίστανται ακόμα! Το εν λόγω οικόπεδο διαχωρίζεται από τον Κ.Χ. με Ο.Γ. (κόκκινη).

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.