Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Έκπτωση στις ελάχιστες αμοιβές τακτοποίησης με το Ν.3843/10


ak2

Recommended Posts

Ωραια, θα κανω και γω μια εταιρεια και θα εχω ολους τους μηχανικους με 800Ε μικτα..!!!!

 

ΥΓ. Δεν ειρωνευομαι φυσικα εσενα συναδελφε, αλλα το συστημα...

Οτι χρειαστει για την επιβιωση μου, εγω θα το κανω παντως...Ετσι ειναι η ελευθερη αγορα...Οι ελαχιστες ειναι απλα για να μην τηρουνται....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 53
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Συνάδελφοι καταντήσαμε Luna Park 3 κρίκοι ένα τάλαρο !

 

Σήμερα με ρώτησαν για τακτοποίηση ημιυπαίθριου και όταν τους είπα ότι χρεώνω την κατώτατη αμοιβή συν το ΦΠΑ μου είπαν οτί αλλού, τους έδωσαν τιμή 180 Ευρώ και δώρο τον Κενακ !

 

Κι εγώ απάντησα οτί θα τους στείλω και μια πίτσα δώρο !

 

Έλεος πια !

 

Κατάντησε αηδία !

 

 

Συγνώμη συνάδελφοι αλλά τέτοιου είδους μπακαλοδουλιες είναι πραγματικά για φτύσιμο...

 

http://www.taktopoihsh.gr/index1.html

 

για περάστε και θαυμαστέ.....

Ξέχασε ο συνάδελφος(που είναι ο καλύτερος από όλους στην τακτοποίηση) να γράψει και τον ΦΠΑ...Έτσι γιατί αυτός μόνο δεν κοροϊδεύει ...Τι να πω

Link to comment
Share on other sites

Είναι πραγματικά αστείο το site...

Ειδικά όταν καταλήγει στο...

 

Εάν βρείτε χαμηλότερη προσφορά για την τακτοποίηση του χώρου σας εμείς θα αναλάβουμε την τακτοποίηση της ιδιοκτησίας σας ΔΩΡΕΑΝ

 

Ειλικρινά πιστεύω πως βγαίνουν ζημιωμένοι από αυτη την δουλειά!!!:-x

Link to comment
Share on other sites

Να τους δω όταν θα τους έρθει το εκκαθαριστικό της εφορίας.

Υποθέτω ότι δεν το έχουν υπολογίσει για να αφήσουν κάτι στην άκρη.

Link to comment
Share on other sites

καλά έχω δει σαιτ και σαιτ αλλά αυτό πραγματικά μου έφτιαξε τη μέρα.

 

Ειλικρινά εμένα οι ιδιώτες που τσιμπάνε απο τέτοιες μαλακίες εμένα δεν με αφορούν,

και ούτε απέξω απο τη πόρτα του γραφείου μου δεν θέλω να περάσουν.

 

Α ΡΕ ΜΠΑΚΑΛΗΔΕΕΕΕΕΕΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

• Φ.Ε.Μ. 10 %:

ΔΕΝ ΧΡΕΩΝΕΤΑΙ !!!

(Φόρος Επιτηδεύματος Μηχανικού)

 

Και αυτό στην προσφορά είναι ?

 

Λέω να πάω μια βόλτα, μιας που είναι και κοντά μου να κάνω τον υποψήφιο πελάτη... να δώ πόσες φάπες θα χρειαστεί να ρίξω.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι κοροιδια...

 

Αν χρεωνουν πραγματικα τοσο, συμφερει τον οποιοδηποτε συναδελφο να παιρνει κανονικα την αμοιβη (232+ΦΠΑ+ΦΕΜ+ΕΜΠ-ΤΣΜΕΔΕ), να καθεται στην γραφειο του και να στελνει αυτους να κανουν τη δουλεια...

 

Βγαζεις σε καθε υποθεση ενα 50Ε, μαυρο, χωρις να κουνησεις το δαχτυλακι σου..

Link to comment
Share on other sites

Αν χρεωνουν πραγματικα τοσο,

 

Δυστυχώς για εμάς τους υπόλοιπους, χρεώνουν πραγματικά τόσο...

Όχι όλοι ίσως (μερικοί μπορεί να κάνουν τις π******ς που αναφέρθηκαν δηλαδή να βγάζουν το πραγματικό κόστος σιγά σιγά), αλλά οι περισσότεροι ναι... Οπότε γιατί να έρθουν σε εσένα ή σε εμένα και να μην πάνε σε αυτούς οι πελάτες εξαρχής; Θα πάνε σε αυτούς που δε σέβονται ούτε τις σπουδές τους (τις όποιας ποιότητας και επιπέδου σπουδές τους-αν υπάρχουν), ούτε τον χρόνο τους και τον κόπο τους...

Έχω παράδειγμα γνωστής μου ("συναδέλφισας") η οποία έμαθα από τρίτον πρόσφατα ότι κατά σύστημα όλους αυτούς τους μήνες που ισχύει ο 3843, κάνει έκπτωση τον ΦΠΑ τον βάζει δηλαδή από την τσέπη της (πάντα, έχει ορίσει ταρίφα τα 230 ευρώ δηλαδή, τελική τιμή! Δε μιλάμε για υπό προϋποθέσεις "έκπτωση" σε πολλές μαζεμένες Τ.Ε. ας πούμε!). Και επειδή τη γνωρίζω, είμαι βέβαιος ότι είναι αλήθεια...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.