Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

3DR.STRAD (Βαδαλούκα & Παπαχρηστίδη)


panton

Recommended Posts

Είπαμε όμως...αν κάποια στιγμή της βιδώσει της 4Μ και γυρίσει όλο το σύστημα του strad σε cubus, τότε φαντάζομαι κορυφαία λεφτά για συντήρηση!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Από την 4Μ έχει αναχωρήσει όλη η ομάδα υποστήριξης που ήταν μαζί με τον Βαδαλούκα και έχει πάει στην 3dr. Από επικοινωνία που είχα με την 4Μ μου είπαν πως κρατήσαν το ίδιο user interface και αλλάζουν από πίσω την υπολογιστική μηχανή. Σε συνδιασμό με την μετάβαση σε ευρωκώδικες 2 και 8 πάμε στην ουσία σε νέο πρόγραμμα. Το κόστος αγοράς είναι 2400 ευρώ (και για σκυρόδεμα και για μεταλλικές κατασκευές) αλλά θα πρεπει να έχεις εξοφλήσει την περσινή σου συνδρομή και σε χρεώνουν και την φετινή συνδρομή. Οπότε το συνολικό κόστος είναι γύρω στα 3.000 ευρώ. Από την άλλη στην 3dr θέλει ομοίως εξόφληση περσινής και φετινής συνδρομής συν κάποιο κόστος για τη μετάβαση, που βγαίνει περίπου 1.500 ευρώ (μόνο για σκυρόδεμα)

Link to comment
Share on other sites

Για την περσινή και φετινή συνδρομή έτσι είναι αλλά εγώ δεν πλήρωσα επιπλέον χρήματα για την μετάβαση. Είχα πληρωμένη την συνδρομή για το 2010, πλήρωσα και το 2011 και αυτό ήταν.

Link to comment
Share on other sites

Από ότι μου είπαν δεν αρκεί να εξοφλήσεις μόνο τη συνδρόμη σου. Υπάρχει συγκεκριμένο κόστος αναβάθμισης για να πάρει κάποιος τους ΕΥΡΩΚΩΔΙΚΕΣ και φαίνεται και στο site της 3dr http://www.3dr.eu/prices.

Link to comment
Share on other sites

Από πότε είναι υποχρεωτικοί οι ευρωκώδικες; Ξέρετε;

 

Δίνω και εγώ το παρών στο συγκεκριμένο topic.

 

Όσον αφορά τους Ευρωκώδικες, θεωρητικά ισχύουν ήδη, αλλά στο μπάχαλο που ζούμε ποιός θα ελέγξει με Ευρωκώδικες?

 

Ερώτηση: Έχει διαβάσει κανείς το Εθνικό Προσάρτημα του 8? (και ειδικά αυτό για τα τοιχώματα?)

Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα παρουν παράταση μέχρι τέλη ιουλίου, να ξεκινήσουν ταυτόχρονα και με την Κύπρο... έχω κοιτάξει εγώ λίγο...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Τελικά μπορούμε να υποβάλουμε ακόμη μελέτες με ΕΑΚ-ΕΚΩΣ ή πρέπει να πάμε σε Ευρωκώδικες?

 

Επίσης έχει πάει κανένας σε καμιά παρουσίαση του 4M Strad με την μηχανή της Cubus για να μας

πει εντυπώσεις? Περιμένω να γίνει παρουσίαση του στη Θεσσαλονίκη για να αποφασίσω αν θα

πάρω της Cubus ή θα ακολουθήσω τον Βαδαλούκα στην 3DR. Ήταν να κάνουν παρουσίαση αρχές

Μάρτη, αλλά ακόμη τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.