Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Πρόβλημα με το σύστημα υπολογισμού αμοιβών του ΤΕΕ


goozlo

Recommended Posts

Συνάδελφοι σε ενδιάμεση υποβολή σας επιτρέπει να αλλάξετε τα βασικά στοιχεία;

Στα δύο τελευταία έργα που έβαλα δεν μου επιτρέπει αν τα έχω περάσει και έχω κάνει υποβολή. Μόνο τον ΦΠΑ μου επιτρέπει να αλλάξω.

Στα παλαιότερα μου επιτρέπει.

Τι παίζει;

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα. Ευχαριστώ Μανώλη. Δηλαδή λάθος στα βασικά στοιχεία (καρτέλα) σημαίνει fax στο ΤΕΕ ή νέο έργο...

Link to comment
Share on other sites

Καλά, η αλλαγή αυτή πρέπει να είναι χέρι εταιρειών.

Μέχρι πριν την αλλαγή, είχα κάνει διάφορα αρχεία, ανάλογα με το έργο, έμπαινα άλλαζα μ² και στοιχεία, έκανα υποβολή και τσακ το νέο έργο.

Πλέον αυτό δεν μπορεί να γίνει. !@#()_@#$%^&*(

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Νομίζω πως δεν μπορείς.Κολπάκι.Βάλε πολύ μικρό προυπολογισμό ώστε να μη βγάλει αμοιβή.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, τι χαζομάρα (sic) είναι αυτό; Αυτό με τον μικρό ΠΥ δεν μπορεί να γίνει παντού, διότι ελέγχει τον ελάχιστο ΠΥ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Συνάδελφοι καλημέρα.

Πάω να περάσω αμοιβές και όταν πάω να αποθηκεύσω τις αλλαγές μου βγάζει το εξής μήνυμα:

" ORA-04091: πίνακας ETEE.MIX_PROJECT_ENGINEERS μεταβάλλεται, πιθανόν το trigger/function δεν μπορεί να τον δει ORA-06512: σε "ETEE.MP_PAYMENT_BEFORE2", γραμμή 17 ORA-04088: σφάλμα κατά την εκτέλεση του trigger "ETEE.MP_PAYMENT_BEFORE2" και φυσικά οι αλλαγές δεν αποθηκεύονται και δεν μπορώ να προχωρήσω σε εκτύπωση εντύπου πληρωμής.

Εχω στείλει email στο ΤΕΕ.

Μπορεί κανένας να βοηθήσει?? Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.