Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Πρόβλημα με το σύστημα υπολογισμού αμοιβών του ΤΕΕ


goozlo

Recommended Posts

Συναδελφοι καλησπερα ,

προσπαθω να προσθεσω μια ρυθμιση 3843 στο εργαλειο του ΤΕΕ , αλλα μου βγαζει αυτο το λαθος

 

"ORA-01403: δε βρέθηκαν δεδομένα ORA-01403: δε βρέθηκαν δεδομένα ORA-06512: σε "ETEE.MP_CONSTRUCTIONS_BEFORE2", γραμμή 16 ORA-04088: σφάλμα κατά την εκτέλεση του trigger "ETEE.MP_CONSTRUCTIONS_BEFORE2" ORA-06512: σε γραμμή 1 - "

 

δοκιμασα chrome-Firefox,Ie παντου τα ιδια.

Ξερει κανεις κατι?

επισης στην αρχικη λεει υποβολη νεου εργου σε αρχειο XML

αυτο πως το δημιουργω , υπαρχει offline εργαλειο?

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Κάποιο λάθος κάνεις. Μια χαρά βγαίνουν οι αμοιβές.

Το XML αρχείο που λέει είναι αν υποβάλλεις μέσω άλλου προγράμματος υπολογισμού αμοιβών, διαφορετικό απ' του ΤΕΕ....οπότε ή το ένα κάνεις ή το άλλο...

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Εβγαλα πριν λίγες ημέρες κωδικό πληρωμής και ΥΠΟΛΟΓΙΣΜΟ ΑΜΟΙΒΩΝ από το σύστημα του ΤΕΕ, αλλά δεν έχει σε μεγάλα αχνά και διαγωνια γράμματα την ένδειξη ΤΕΧΝΙΚΟ ΕΠΙΜΕΛΗΤΗΡΙΟ ΕΛΛΑΔΑΣ. Σε άλλα έντυπα που έχω δει, έχει αυτή την ένδειξη σε κάθε σελίδα.

 

Θα έχω πρόβλημα με την Πολεοδομία;;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

καλησπερα

ειμαι ιδιωτης φτιαχνω μια μονοκατοικια

ετοιμασαμε τα σχεδια με τον μηχανικο

τωρα μου ζητησε να πληρωσω 3200 ευρω για το τεε?

πως προκυπτει αυτο το ποσο?ποιες αμοιβες καλυπτονται?

Link to comment
Share on other sites

Ζητήστε από τον μηχανικό να σας εξηγήσει την διαδικασία καταβολής της αμοιβής μηχανικών μέσα από το σύστημα αμοιβών του ΤΕΕ και την κατάθεση στην Εθνική τράπεζα της Ελλάδος Προφανώς το ποσό των 3200 ευρώ πρέπει να είναι το ποσό της αμοιβής του μηχανικού σας με το ΦΠΑ (23 %) και το 2 % του ΤΕΕ , ώστε να κατατεθεί στην πολεοδομία ο φάκελος της άδειας σας μαζί με το έντυπο της τράπεζας

Edited by GEORGE MICHEAL
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Προσπαθώ να περάσω στο τεε μία αμοιβή για ένα ενεργειακό πιστοποιητικό και μου βγάζει το εξής error:

 

 

Parsing Error: /data/amoibes/schema/AmoibesInput.xsd (No such file or directory)

 

Δοκίμασα και chrome και internet explorer και δεν ανταποκρίνεται. Τι συμβαίνει? Έχει κάποιο πρόβλημα το σύστημα σήμερα?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Αυτή την στιγμή προσπαθώ να μπω στο σύστημα αμοιβών και δεν μπορώ. Έχω μόνο εγώ το πρόβλημα ή είναι γενικό;

 

Μόλις επανήλθε, όλα ΟΚ.

Edited by sdim
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.