Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Πτυχιακή - Επεξήγηση αποριών μέσω φωτογραφιών


 
stambo

Recommended Posts

Αρη , τριερειστη μαλλον ηθελες να πεις :)

 

stambo , μπορεις να ανεβασεις μια μικρη φωτο στο εξης σημειο ?. Στην πρωτη φωτογραφια , (τωρα 2η)το σημειο που η δοκος που ειναι απο την κατω μερια του κλιμακοστασιου συνανταει το υποστυλωμα που υποθετω οτι υπαρχει προς τα αριστερα.

Link to comment
Share on other sites

μαλλον ναι ...αλλα στα σχεδια την εχει ως τετραεριστη

 

Αρχικα ηταν να μπει δοκος εκει που ειναι η ενισχυμενη ζωνη οπως και πανω και κατω αλλα μετα τα ξυλωσαν ολα και εκανα την ενισχυμενη ζωνη

Link to comment
Share on other sites

Μήπως θες να μας πεις τον ακριβή τίτλο της εργασίας σου.

Διότι με βάσει τον τίτλο θα κριθείς στην εξέταση.

 

Επίσης γιατί δε ρωτάς το μηχανικό της οικοδομής να σου πει αν είναι τριέριστη ή τεραέριστη; κλπ

Και γενικότερα να σου δώσει και τα σχέδια

 

Τι εννοείς ότι θα συνεχίσεις με άλλο κτίριο;;;;;

 

Κοίτα ακόμη και αν δεχτώ ότι μια εργασία μπορεί να δοθεί σε οπτικοακουστική μορφή αυτό δε σημαίνει ότι δεν έχει θέμα-τίτλο , σκελετό -σενάριο, βιβλιογραφία κλπ

 

Τέλος αν χρησιμοποιήσεις το εργαλείο του μοντάζ (κόβω ράβω από άλλο κτίριο) μετά από την προβολή πρέπει να το αποκαλύψεις μη σου πω και μέσα στην προβολή αν θες να θεωρηθεί επιστημονική.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Βιντεοσκοπηση Εργασιων απο οπλισμενο σκυροδεμα(εργασιες μονο βημα βημα θεμελιωση πχ εχω τραβήξει πεδιλοδοκους γενικη κοιτοστρωση

 

δεν ειχε ερθει ουτε μια φορα :P

 

ηταν να φυγω το καλοκαιρι και δεν μπορουσα

post-4276-131887214628_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ΑΚΟΜΑ δεν έχω καταλάβει τι ακριβώς ψάχνεις...

Αν σε προβληματίζει τί είναι αυτό το πράγμα που εσύ αποκαλείς 'δοκό',τότε είναι μια ενισχυμένη ζώνη=απλά λαικά ''πολύ σίδερο μαζεμένο σε περιοχές πλακών όπου δεν υπάρχει στήριξη,ή ο μελετητής και ο επιβλέπων κρίνουν ότι η στήριξη που υπάρχει δεν επαρκεί.''

Η συγκεκριμένη βέβαια είναι ΤΟΥΜΠΑΝΟ και (προσωπική γνώμη) ενδέχεται να επιδράσει αρνητικά στην κατανομή των τάσεων.Επίσης θα προκύψουν προβλήματα δόνησης-συμπύκνωσης του σκυροδέματος στα σημεία τομής με τις δοκούς=περισσότερο κακό παρά καλό,δεν πιστεύω στα επισκευαστικά κονιάματα σε ευπαθή σημεία.

Κατά τα άλλα,αν δεν σε καλύπτει η απάντησή μου,μέσα στην όλη σύγχιση δεν καταλαβαίνω ποιο είναι το ζητούμενο του ποστ...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.