Μετάβαση στο περιεχόμενο

Σχολή Μηχανολόγων και Αεροναυπηγών Μηχανικών


Dimitris_1993

Recommended Posts

Πολυ σωστα οσα ειπε ο astrah..ειδικα σε αυτο με το διαβασμα δωσε βαση..πολλοι απο εμας τα καταφερναμε καλα στο λυκειο με λιγη προσπαθεια και νομιζαμε οτι ετσι θα ηταν και στο πολυτεχνειο........εεεεε ΟΧΙ...επισης σημαντικα ειναι και τα 5,6 που ανεφερε...επισης μια ερωτηση και απο εμενα..απο ατομα που εχουν μια γνωση επι του θεματος,πως ειναι η κατασταση στην Ευρωπη για τους αεροναυπηγους;

Link to comment
Share on other sites

πως ειναι η κατασταση στην Ευρωπη για τους αεροναυπηγους;

 

Δουλειά υπάρχει αν υπάρχει εξειδίκευση... και με πολύ καλά λεφτά.... Αλλά μιλάμε για διδακτορικό....

Link to comment
Share on other sites

Πολυ σωστα οσα ειπε ο astrah..ειδικα σε αυτο με το διαβασμα δωσε βαση..πολλοι απο εμας τα καταφερναμε καλα στο λυκειο με λιγη προσπαθεια και νομιζαμε οτι ετσι θα ηταν και στο πολυτεχνειο........εεεεε ΟΧΙ...επισης σημαντικα ειναι και τα 5,6 που ανεφερε...επισης μια ερωτηση και απο εμενα..απο ατομα που εχουν μια γνωση επι του θεματος,πως ειναι η κατασταση στην Ευρωπη για τους αεροναυπηγους;

καθως εψαξα ο μεσος μισθος ειναι 50.000 το χρονο...και ενας γνωστος του πατερα μου(ειναι μελος μιας αεροπορικης εταιριας)

ειπε οτι υπαρχει μεγαλη ζητηση και τρελο χρημα ειδικα για τους συντηρητες..αυτα εχω ακουσει..αα και σας ευχαριστω..βρηκα τον οδηγο σπουδων και μου ελυσε πολλες αποριες!!ξερω οτι θα ειναι δυσκολα...αλλα λογω τετοιων εποχων πρεπει να τα καταφερουμε να τα βγαλουμε περα!!

Edited by The joker..cr7
Link to comment
Share on other sites

  • 9 years later...
On 9/22/2011 at 12:53 AM, xronofagos said:

Επειδή σκέφτομαι να δώσω κατακτήριες σε αυτήν την σχολή, αλλά επίσης μένω στην Κέρκυρα και δεν σκοπεύω να γίνω μόνιμος κάτοικος Πάτρας, θα μπορούσε κάποιος να μου πει αν έχει πολλές υποχρεωτικές παρακολουθήσεις σε εργαστήρια? Δηλαδή θα είναι αδύνατο να βγάλω τη σχολή χωρίς να είμαι μόνιμος κάτοικος πάτρας?

Καλησπέρα!

Ήθελα να ρωτήσω εάν τελικά έδωσες κατατακτήριες και εάν είναι εφικτό να ολοκληρώσεις αυτό το τμήμα χωρίς να είσαι μόνιμος κάτοικος Πάτρας, μιας και εγώ μένω στη Ζάκυνθο!

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

On 3/10/2023 at 12:10 ΠΜ, Panagiotis_M said:

Όποιος άλλος έχει εμπειρία ανάλογη και θα ήθελε να τη μοιραστεί θα το εκτιμούσα. Ευχαριστώ!

Είναι λίγο παλιά η δική μου :D αλλά το βασικό στοιχείο δεν αλλάζει. Σημασία έχει το να παρακολουθείς τις παραδόσεις

Εμείς οι τότε "κατατακτήριοι"  που οι περισσότεροι κατοικούσαμε και εργαζόμασταν στην Αθήνα τα καταφέραμε χάρη σε μια ομάδα που είχαμε φτιάξει και μοιράζαμε τις παρακολουθήσεις. Ο ένας έδειχνε στον άλλον. Αλλιώς κλάφτα. 

Αλλά ακόμη και αν πέρναγες τα μαθήματα χωρίς παρακολούθηση δεν θα άξιζε τον κόπο γιατί θα μάθαινες τίποτε.

Edited by Konstantinos IB
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 10/6/2023 at 3:23 AM, Konstantinos IB said:

Είναι λίγο παλιά η δική μου :D αλλά το βασικό στοιχείο δεν αλλάζει. Σημασία έχει το να παρακολουθείς τις παραδόσεις

Εμείς οι τότε "κατατακτήριοι"  που οι περισσότεροι κατοικούσαμε και εργαζόμασταν στην Αθήνα τα καταφέραμε χάρη σε μια ομάδα που είχαμε φτιάξει και μοιράζαμε τις παρακολουθήσεις. Ο ένας έδειχνε στον άλλον. Αλλιώς κλάφτα. 

Αλλά ακόμη και αν πέρναγες τα μαθήματα χωρίς παρακολούθηση δεν θα άξιζε τον κόπο γιατί θα μάθαινες τίποτε.

Ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.