Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Προώθηση των mail του ΤΕΕ


dimitrispsi

Recommended Posts

Λογικά ναι , αν υπάρχει πρόβλεψη και υποστήριξη POP3 ή και IMAP forwarding από τον server του ΤΕΕ mail . Βέβαια , θα πρέπει η εταιρεία που φιλοξενεί το "γραμματοκιβώτιό" σου να υποστηρίζει κι εκείνη την συγκεκριμένη διαδικασία.

 

Είμαστε όμως ήδη εκτός θέματος ...

Link to comment
Share on other sites

Δεν το ειπα ως εκτός θέματος.

 

Για να γίνει μια τέτοια κίνηση θα έπρεπε το mail του ΤΕΕ να είναι "σοβαρό", όχι αυτό το "πράγμα" που θυμίζει mailboxes περασμένων δεκαετιών.

 

Με το έντυπο, όλο και κάποιο ξεφύλλισμα γινόταν, τώρα τσάμπα κόπος θα είναι η δημιουργία του και η πραγματική (και φυσικά μη μετρήσιμη) αναγνωσιμότητά του θα πέσει στο μηδέν...

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς να το προωθήσεις δεν ξέρω.

Αυτό όμως που ξέρω είναι πως είναι εύκολο να το κάνεις να "κατεβαίνει" από κάποιο πρόγραμμα για emails, όπως το Thunderbird. Αρκεί να βάλεις στις επιλογές σαν Server Name το pop3.teemail.gr

Έτσι τουλάχιστον κάνω εγώ, για να τα διαβάζω τακτικά.

Link to comment
Share on other sites

Το mail του ΤΕΕ δεν έχει δυνατότητα να σου προωθεί τα mail σε άλλο λογαριασμό.

 

Συνήθως όμως οι περισσότεροι παροχοί email σου δίνουν την δυνατότητα να κατεβάζεις email και από άλλους παροχούς που υποστηρίζουν pop3.

 

Το mail που χρησιμοποιείς συνήθως που είναι; Σε hotmail, gmail, pathfinder,...? Πες μου να σου πω οδηγίες.

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις ---> Λογαριασμοί και εισαγωγή ----> Προσθήκη λογαριασμού ηλεκτρονικό ταχυδρομείου POP3.

 

Στην επιλογή POP Εξυπηρετητής : pop3.teemail.gr

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Αν θέλεις να προωθείς τα mail σε άλλο email πάτα στο εικονίδιο με το γρανάζι στο πάνω μέρος->more mail settings -> email forwarding ->Forward your mail to another email account και πρόσθεσε στην λίστα το άλλο email.

 

αν θέλεις να διαβάζεις από το hotmail τα email που σου έρχονται αλλού, τότε πάτα στο εικονίδιο με το γρανάζι στο πάνω μέρος->more mail settings -> Your email accounts -> Add a send-and-receive account και βάλε εκεί τις ρυθμίσεις του άλλου email. Μην ξεχάσεις να πατήσεις στο advanced options και να περάσεις τις ρυθμίσεις του mail server.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.