Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Hλεκτρομηχανολογικές μελέτες για οικοδομική άδεια απο ηλεκτρολόγο μηχανικό τ.ε.


stelval

Recommended Posts

καθε πολεοδομια εχει την δικη της τακτικη (ποσο παραλογο)...η μονη λυση μου φαινεται ειναι να ζητησεις απο την πολεοδομια ενα επισημο εγγραφο που να λεει οτι σου απαγορευει να μελετας (σιγα μην το βρει).

Link to comment
Share on other sites

καθε πολεοδομια εχει την δικη της τακτικη (ποσο παραλογο)...η μονη λυση μου φαινεται ειναι να ζητησεις απο την πολεοδομια ενα επισημο εγγραφο που να λεει οτι σου απαγορευει να μελετας (σιγα μην το βρει).

 

τέτοιο χαρτί δεν υπάρχει ούτε θα υπάρξει ποτέ. Οι νόμοι Π.Δ. κτλ βγαίνουν και αναφέρουν ποιος επιτρέπεται να υπογράφει κάτι και όχι ποιος δεν επιτρέπεται.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να ζητήσει εγγράφως απάντηση στο που στηρίζεται ο υπάλληλος και αρνείται να δεχτεί τη μελέτη.

Link to comment
Share on other sites

stayros θα διαφωνήσω με την ίδια λογική (τραβηγμένο) θα μπορούσε να πάει ένας απλός πολίτης και να πει έφερα τις μελέτες μου πρέπει να τις πάρετε αλλιώς να μου δείξετε χαρτί που λέει ότι απλός πολίτης δεν μπορεί να καταθέσει.

 

Δική μας υποχρέωση είναι να βρούμε την νομοθεσία που μας επιτρέπει να υπογράψουμε κάτι και να το ζητήσουμε να εφαρμοστεί αν κάποιος μας το αρνείται.

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα τι θες να πεις. Ότι δεν απαγορεύεται επιτρέπεται.

 

Όχι δε εννοώ κάτι τέτοιο. Απλά δεν μπορεί κάποιος να σου αρνείται να ασκείς το επάγγελμα σου χωρίς να το δικαιολογεί κάπως. Δηλαδή αν αύριο εσένα σου πουν δεν δέχομαι ηλεκτρολογικά, θα φύγεις με σκυμμένο το κεφάλι; Ή θα τους πάρει ο διάολος;

Link to comment
Share on other sites

alma libre είσαι ηλεκτρολόγος μηχανικός τ.ε.?Εχεις καταθέσει μελέτες χωρίς κανενα πρόβλημα στίς πολεοδομίες?Στο τ.ε.ε. έχεις κάνει εγγραφή για τις αμοιβές?Ευχαριστώ όλους τους συναδέλφους για τις απαντήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.