Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Νεα εγκύκλιος Ν.3843/10 επιβάλει δημοτικά τέλη, ΤΑΠ στους ημιυπαίθριους [ΑΠΟΣΥΡΘΗΚΕ]


gio

Recommended Posts

να δείτε τι θα γίνει όταν βάλουν και τα τέλη από τις ενεργειακές κατατάξεις των κτιρίων...

 

Γιατί συνάδελφε εκπλήσσεσαι? Δε ξέρεις ότι τα ενεργειακά πιστοποιητικά θα έχουν τέτοιες εξελίξεις?

Ήδη αναμένω σε 1 χρόνο τον νόμο ή εγκύκλιο ή οτιδήποτε άλλο που θα βάζει πρόστιμα σε ιδιοκτήτες ακινήτων με ενεργειακή απόδοση κάτω απο C. Και τότε θα γίνει πανικός...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 74
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Φίλε μου drososio συμφωνώ απολύτως!Ισως είναι κάτι που έπρεπε να είχαμε κάνει εδώ και καιρό γιατί απο μηχανικοί γίναμε διεκπεραιωτές!

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να αποσύρθηκε η εγκύκλιος αλλά έκανε τους ιδιοκτήτες ακινήτων προς τακτοποίηση πιο καχύποπτους. Πολλοί πελάτες σήμερα τηλεφωνούσαν για "εξηγήσεις". Τι εξηγήσεις να δώσουμε όταν ένας νόμος αναιρείται από την ίδια κυβέρνηση που τον ψήφισε.

Πάντως πολλοί αντέδρασαν έντονα σήμερα, και δεν ξέρω αν ήταν ένα ατόπημα του υφυπουργού εσωτερικών ή ένας έλεγχος των αντανακλαστικών του κόσμου...

Link to comment
Share on other sites

...ΤΙ ΜΕ ΠΕΡΑΣΑΝΕ ΝΑ ΔΩΣΩ 30 ΕΩΣ 50 ΑΝΑ ΑΙΤΗΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ Η ΔΟΥΛΕΙΑ?....ΑΠΟ 1 ΜΑΡΤΙΟΥ ΘΑ ΚΑΘΟΜΑΙ ΕΓΩ ΜΕ ΤΙ ΘΑ ΖΗΣΩ?

 

TI εννοείς???????

Ότι ζητάνε οι υπάλληλοι που κάνουν τη συλλογή των φακέλλων .... γρηγορόσημο ????????????????????????????????????????

 

 

Εγώ παιδιά σήμερα έχασα 4 φακέλλους από ένα ιδιοκτήτη ο οποίος ΔΕΝ πείσθηκε από την αναίρεση του Doliou (διαβάστε το αλά ελληνικά να δείτε τι εννοώ).

Μου είπε κύριε ...... "με τέτοιους κυβερνήτες (κάπως αλλιώς τους είπε αλλά τέσπα) .... που σήμερα λένε και αύριο ΞΕλένε... εγώ δε θα πάω μόνος μου να βγάλω τα ματάκια μου.

Τόσα χρόνια τον έχω τον ΗΥ και ΚΑΝΕΝΑΣ δε με ενόχλησε.... άσε τον έτσι!!!"

Φταίω εγώ τώρα να πάω στον Ντόλιο να του ζητήσω 4Χ233 ως διαφυγόντα κέρδη????????

 

Μεταξύ μας....... κι γώ στη θέση του ΤΟ ΙΔΙΟ ΘΑ ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝ.

Link to comment
Share on other sites

οι ιδιοκτήτες (που υποκρίνονται) ας αφήσουν την κλάψα

και ας αντιληφθούν επιτέλους πως ειναι η τελευταία τους ευκαιρία να δηλωσουν τους ΗΧ

 

διότι μετά τον έλεγχο και προστιμο ανέγερσης θα πληρώσουν και πρόστιμο διατήρησης και αναδρομικώς τα πάντα ΙΚΑ, ΤΑΠ, Δημο κλπ

 

----

μη στεναχωριέστε θα σκάσουν μυτη στις 28 Φλεβάρη

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.