Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Νεα έκδοση λογισμικού ΤΕΕ ΚΕΝΑΚ


qwert

Recommended Posts

καλημερα ,

 

θέλω να ενεργοποιήσω το τεε κενακ σε ένα δεύτερο pc , δυστυχώς έχασα τους κωδικούς , μπορώ να να βρω τους κωδικούς μέσω του pc που είναι ήδη εγκατεστημένο το τεε κενακ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 128
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μπορεί να βρεθεί μέσω του μητρώου των Windows. Πας στο "Start η έναρξη" κάτω αριστερά, πας στο "Run", πληκτρολογείς "regedit" πατάς enter και ανοίγει ο επεξεργαστής του μητρώου. Πας στο:

Ο υπολογιστής μου\HKEY_CURRENT_USER\Software\Resplendence Sp\Registar Registry Manager\Settings

και βλέπεις-ψάχνεις στη δεξιά πλευρά για το "ComboBoxSearchText", το βρίσκεις και στα δεξιά του βρίσκονται -κατά σειρά- το serial number και το key.

post-22627-0-20532100-1366913257_thumb.png

  • Upvote 7
Link to comment
Share on other sites

Από Win XP Pro Sp3 πάντως είναι η παραπάνω εύρεση. Εναλλακτικά, ανοίξτε το registry editor, πηγαίνετε στο κεντρικό μενού -> "Επεξεργασία" -> "Εύρεση" και πληκτρολογήστε είτε το S/N είτε το κλειδί, πατήστε "εύρεση επόμενου" και δείτε σε ποια θέση σας το βγάζει.

post-22627-0-47783000-1366965310_thumb.png

Edited by panos-vicious
Link to comment
Share on other sites

Δεν σας αμφισβητώ ρε παιδιά, γι' αυτό και έγραψα πριν: "Εναλλακτικά, ανοίξτε το registry editor, πηγαίνετε στο κεντρικό μενού -> "Επεξεργασία" -> "Εύρεση" και πληκτρολογήστε είτε το S/N είτε το κλειδί, πατήστε "εύρεση επόμενου" και δείτε σε ποια θέση σας το βγάζει".

Link to comment
Share on other sites

Και αυτό το έκανα και δεν μου "βρίσκει" τίποτα.....

Πρόβλημα δεν έχω αλλά μπήκα στην διαδικασία να το βρώ που είναι και έχω "πορωθεί" τώρα..... :smile:

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.