Μετάβαση στο περιεχόμενο

Παράταση στις δηλώσεις για τους ημιυπαίθριους χώρους έως τα τέλη Ιουνίου


gvarth

Recommended Posts

Πολεοδομία Μαρκοπούλου πήγαινες απο τις 5 το πρωί , καθόσουν όλη μέρα και οι περισσότεροι δεν έκαναν την δουλειά τους.

 

Στο Μαρκόπουλο πραγματικά θέλουν όλοι τους ξύλο και μετά βόμβα στα θεμέλια! Πρέπει να είναι η χειρότερη "υπηρεσία" που έχω συνδιαλλαγεί ποτέ.

 

Εγώ θα θέσω ένα άλλο ερώτημα : πάμε με τις ελάχιστες αμοιβές ή μας τις κατάργησαν?? χαχχαχαχχαχαχα :???:

Θα γελάσουμε, ήδη οι πελάτες όπως είδαμε και παραπάνω αρχίσαν τις μειώσεις...

 

Δεν πρόκειται να αλλάξει κάτι για τις αμοιβές πριν τον Ιούνιο. 4μηνη περίοδος (από το Φλεβάρη άρα πάμε Ιούνιο) όπου θα βγουν υπουργικές αποφάσεις για τη ρύθμιση των επιμέρους ζητήμάτων έχει προβλεφθεί στο νόμο. Πέρα από αυτό, δεν τίθεται θέμα να μπαίνουμε στη διαδικασία να ετοιμάζουμε και να υπογράφουμε συμφωνητικά (γιατί μόνο έτσι μπορεί να γίνει έκπτωση) για να γίνονται εκπτώσεις σε αμοιβές της τάξης των ...250 ευρώ. Άρα δεν πρόκειται να αλλάξει κάτι ποτέ και καλό θα είναι να το ξεκαθαρίζετε στους πελάτες για να μην κάνουν άδικα "με το νου τους μπαϊράμι", γιατί πάω στοίχημα ότι ένα μεγάλο ποσοστό αυτό περίμενε, αλλά ατύχησε.

Link to comment
Share on other sites

ενα εχω να πω....ΜΗΝ μιλατε για καταργηση αμοιβων....

ο καθε @@@ δημοσιογραφος....ο καθε τελειωμενος ιδιωτης που ψαχνει 50 ωρες τον πιο φθηνο μηχανικο αν του παρει 286-287-288 κτλ διαβαζουν εδω μεσα....

 

θα βγει αυριο καποιος να με θυμαστε σε ενα αρθρο και θα λεει δεν υπαρχει ελαχιστη αμοιβη για η/χ ....

 

 

υ.γ αυτο με την πληρωμη που πηρε παραταση μονο για αυτους που θα καταθεσουν μετα την 1 μαρτιου αποδειχτηκε ποσο δικιο ειχα οταν το ελεγα και ποσο @@@ θα αισθανονται οσοι κανανε γρηγορα αιτησεις....

Link to comment
Share on other sites

συμφωνώ με tpanag....οσον αφορα τις αμοιβές ημιυπαιθριων μαλιστα δεν πρόκειται να αλλάξει απολύτως τίποτα και στις άδειες θα εφαρμόζεται μια λογική εκπτωση,την οποια και αυτη ,αν δεν υπογραφει ιδιωτικο συμφωνητικο μπορεις να τη διεκδικησεις δηλ. Η ΝΟΜΙΜΗ ΕΙΝΑΙ Η ΕΛΑΧΙΣΤΗ (σε δικαστηρια)

πληρωμη σε είδος

1 ημιυπαιθριος =20 κιλα γραβιερα κρητης

αν μειωθει το κιλο η γραβιερα,τοτε ναι ας μειωθεί και η αμοιβή μου.....

Link to comment
Share on other sites

Το είχες πει όντως αλλά δεν μπορούσαμε να το ρισκάρουμε δεδομένου οτι αν τα αφήναμε για Δευτέρα δεν προλαβαίναμε με τίποτα .

Link to comment
Share on other sites

Το είχες πει όντως αλλά δεν μπορούσαμε να το ρισκάρουμε δεδομένου οτι αν τα αφήναμε για Δευτέρα δεν προλαβαίναμε με τίποτα .

 

 

και εγω σημερα τα πηγα ολα.....δεν τοπα για να φανει εξυπναδα...καλυτερα γαιδουροδενε παρα γαιδουγυρευε....

 

απλα για να φανει οτι για αλλη μια φορα οσοι εχουν συνεπεια σε αυτη την χωρα ΧΑΝΟΥΝ....

 

 

γιατι μην μου πει κανεις οτι ολοι βιαζονται να πληρωσουν

 

 

ΕΝΤΙΤ ΒΡΗΚΑΜΕ ΚΑΙ ΝΤΑΒΑ !!!! απο καθημερινη

 

Τέλος, ο κ. Σηφουνάκης επισήμανε ότι προκειμένου να αποφορτιστούν τα πολεοδομικά γραφεία θα μπορούσαν οι ιδιοκτήτες, που επιθυμούν να προχωρήσουν στη ρύθμιση, να καταθέσουν τα παράβολα, μέσω των μηχανικών που έχουν αναλάβει τη διαδικασία, χωρίς να συνωστίζονται οι ίδιοι στις πολεοδομίες.

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι, καλησπέρα

Γνωρίζει κανείς τι θα γίνει με τους φακέλους, οι οποίοι έχουν σταλεί ταχυδρομικώς;

Αν ανοιχθούν μετά τις 28/04/2011 πως θα πληρωθεί το πρόστιμο είτε ολόκληρο είτε η πρώτη δόση;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντυπωση πως αν ανοιχτουν μετα τη Δευτερα μαλλον θα πανε με την παραταση (4 μηνες αργοτερα) οποτε γι αυτους πιστευω οτι ειναι καλυτερα.

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά ισχύει η ημερομηνία που ταχυδρομείς τον φάκελο, δηλαδή η ημερομηνία της σφραγίδας του ταχυδρομείου και όχι το πότε θα ανοίξουν τον φάκελο στην Πολεοδομία.

Link to comment
Share on other sites

Το ότι θα πληρώσουν μόνο αυτοί που θα καταθέσουν μετά τον ιούνιο, αναφέρεται πουθενά, ή μόνο στο http://respentza.blogspot.com/2011/02/blog-post_431.html ???

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.