Μετάβαση στο περιεχόμενο

Παράταση στις δηλώσεις για τους ημιυπαίθριους χώρους έως τα τέλη Ιουνίου


gvarth

Recommended Posts

Στις μεσημεριανές ειδήσεις στην τηλεόραση άκουσα ότι το ΥΠΕΚΑ έστειλε εγκύκλιο σήμερα στις πολεοδομίες να δέχονται κανονικά φακέλους ΆΣΧΕΤΑ αν δεν έχει σταλεί ακόμα το ΦΕΚ .

Link to comment
Share on other sites

Στις μεσημεριανές ειδήσεις στην τηλεόραση άκουσα ότι το ΥΠΕΚΑ έστειλε εγκύκλιο σήμερα στις πολεοδομίες να δέχονται κανονικά φακέλους ΆΣΧΕΤΑ αν δεν έχει σταλεί ακόμα το ΦΕΚ .

 

Μακάρι γιατί θα μας ζαλήζουν οι ιδιοκτήτες που εκκρεμούν οι υποθέσεις τους...

Link to comment
Share on other sites

Κουράστηκα με την αναμονή νέων εγκυκλίων. Φοβάμαι επίσης τι θα σκαρφιστούν την τελευταία στιγμή

Link to comment
Share on other sites

Φοβάμαι επίσης τι θα σκαρφιστούν την τελευταία στιγμή

 

Κι εγώ να σου πω την αλήθεια φοβάμαι (τρόπος του λέγειν καθώς το πρόβλημα είναι όσων το αμέλησαν και όχι δικό μου). Δεν είμαι καθόλου σίγουρος ότι θα πρόκειται απλά και μόνο για μια χρονική παράταση της ίδιας ακριβώς διαδικασίας που ίσχυε ως τώρα (και του ιδίου ύψους προστίμων). Ποιός ξέρει τι "φασούλι" θα βγει άραγε από το "σακούλι".

Link to comment
Share on other sites

Επαυξάνω συνάδελφοι..κι εγώ πλακώθηκα και τα έστειλα όλα ταχυδρομικώς την Δευτέρα από ανασφάλεια και φόβο για το τι μπορεί να δουν τα μάτια μας...Σε αναμονή λοιπόν..

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ να σου πω την αλήθεια φοβάμαι (τρόπος του λέγειν καθώς το πρόβλημα είναι όσων το αμέλησαν και όχι δικό μου). Δεν είμαι καθόλου σίγουρος ότι θα πρόκειται απλά και μόνο για μια χρονική παράταση της ίδιας ακριβώς διαδικασίας που ίσχυε ως τώρα (και του ιδίου ύψους προστίμων). Ποιός ξέρει τι "φασούλι" θα βγει άραγε από το "σακούλι".

 

είναι αδύνατον να αλλάζει κάτι στην διαδικασία ή τα πρόστιμα από την στιγμή πού η παρ'αταση ανακοινώθηκε επίσημα στίς 25-2-2011 δηλαδή πρίν λήξει η προθεσμία

Link to comment
Share on other sites

Αλλο ένα. Για τους φακέλους που κατατέθηκαν εσπευσμένα τελευταία στιγμή με ταχυδρομείο.

Δεν τους ελέγχουν λέει, πρέπει να πας εκεί να τους πρωτοκολλήσεις και μετά να ξαναπαααααααας για να σου υπολογίσουν και δώσουν τον υπολογισμό προστίμου.

Κουφό έ?

Προβλέπει η νομοθεσία κάτι τέτοιο, ή θα πει πάλι το ΥΠΕΚΑ "α, όπως το χειρίζεται η κάθε πολεοδομία" ωρε μπ@@ του μπο@@ οτι θέλει καθένας λέει και φως δεν βλέπω.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.