Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ελληνες Χρήστες Revit Architecture


Recommended Posts

Με βλέπω σιγά σιγά να αρχίσω κι εγώ να γαργαλιέμαι με το Revit.

 

JTB μιας και δείχνεις κοσμογυρισμένος με τα φόρουμ υποστήριξης σχετικών προγραμμάτων, να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιο ελληνόφωνο φόρουμ, εξειδικευμένο για CAD προγράμματα.

Όχι μόνο μιας εταιρίας αλλά των πιο διαδεδομένων.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 94
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

[...]αν υπάρχει κάποιο ελληνόφωνο φόρουμ, εξειδικευμένο για CAD προγράμματα.[...]

 

Πιστεύω ότι γράφουμε σε αυτό ήδη, απλώς δεν είναι τόσο εξειδικευμένο/μόνο για CAD.

Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω κάποιο... Αν καμιά εταιρία έχει κάτι....Πάντως γενικά δεν έχω και τη καλύτερη άποψη για τις ελληνικές εταιρίες software ειδικά για τέτοιου είδους... Στη συντριπτική πλειοψηφία των περιπτώσεων είναι έμποροι και τίποτε άλλο... από το πρόγραμμα, άσχετοι!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση φίλε.

Μιας και ρωτώ να ρωτήσω κάτι ακόμα.

Αν εγκαταστήσω το free revid που δίνει με περιορισμό χρόνου η Autodesk, μετά το πέρας της free χρήσης αν του κάνω πλήρη απεγκατάσταση αφήνει "στίγμα" στα register ή άλλα αφανή τμήματα του PC?

 

Δεν το ρωτώ με την λογική ότι αν δεν αφήνει στίγμα θα μπορούσα να το ξαναφόρτωνα (που και αυτή η σκέψη θα μπορούσε να παίξει) αλλά με την λογική ότι μερικές φορές αυτά τα "στίγματα" κάνουν γενικότερη ζημία και δεν το θέλω.

 

Το κόστος αγοράς του δεν είναι αμελητέο όπως είδα και φυσικά δεν είμαι σίγουρος ότι ο ένας μήνας free χρήσης με παράλληλες τρέχουσες εργασίες να μου επαρκέσει.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

γνωρίζει κανείς κάποια tools,για εμπλουτισμό του import -export του revit????

ειναι απαράδεκτη κατάσταση!!!!!!δεν θέλω max βρε παιδιά!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον δεν έχω δεί μέχρι τώρα στα AUGI forums ή στο Revitforum.org θεωρώ ότι δεν υπάρχει... επίσης κάποια από τα γνωστά blogs που κοιτάω, δεν έχουν τίποτα...

 

Εχεις δοκιμάσει να εκμεταλλευτείς το SAT;

έχω και το Moi3D και έχω κάνει 1-2 εισαγωγές κυρίως για όγκους κτιρίων και δούλεψε.

Επίσης - χωρίς να έχω δοκιμάσει κάτι - δες και κάποιο δωρεάν πρόγραμμα

όπως το http://meshlab.sourceforge.net/ και ενημέρωσέ μας αν βρείς κάτι νέο!

Link to comment
Share on other sites

κατα τα αλλα εχει δωρεάν rendering.....@@@ρια!!!!!(sic) εως 27/8/2011!!!!!!αυτο κι αν χρειαζεται επιτροπη ανταγωνισμού!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.