Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Πρόγραμμα για ισοϋψείς


Recommended Posts

Μου ζητήθηκε από πελάτη μου να χαράξω ισοϋψείς στην ιδιοκτησία του.

Γνωρίζει κανείς κάποιο εύκολο στην χρήση και αξιόπιστο πρόγραμμα υπολογισμού ισοϋψών (και φθηνό..) ?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε giorgops όλα τα τοπογραφικά λογισμικά έχουν τη δυνατότητα να κάνουν μοντέλο εδάφους. Δεν γνωρίζω κάποιο πρόγραμμα που να έχει σκοπό αποκλειστικά το μοντέλο εδάφους εκτός του Contour το οποίο όμως νομίζω ότι έχει σχετικά ύψηλή τιμή για πρόγραμμα αποκλειστικά μοντέλου εδάφους.

Ισως θα έπρεπε να συμβουλευτείς το thread με το τοπογραφικό λογισμικό και να καταλήξεις να επενδύσεις σε ένα ολοκληρωμένο επιλυτικό - σχεδιαστικό (με μοντέλο εδάφους) πακέτο.

Eγώ έχω καταλήξει στο Ταχυμμετρία, το οποίο σκοπέυω σύντομα να αγοράσω καθώς έχει και πολύ ανταγωνιστική τιμή πιστεύω.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Μήπως γνωρίζεται κάποιο free πρόγραμμα για ισουψείς όταν έχω σαν δεδομένο σημεία με Χ,Υ,Ζ?

 

Είτε plugin σε ACAD είτε εξωτερικό που να μπορεί να σχεδιάσει.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Το Surfer είναι πολύ καλό και νομίζω ότι είναι free. Απ' ότι θυμάμαι στη σχολή κυκλοφορούσε ευρέως.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.