Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

MEK για στελέχωση


mc91705

Recommended Posts

Καλησπέρα συνάδελφοι, πρόσφατα ' έδωσα ' το ΜΕΚ β ΗΜ, για να στελεχώσω μια νέα εταρεία Ο.Ε. 2ης τάξης. τα ερωτήματά μου είναι τα εξής:

 

1) Έχω κάνει απλά μια σύμβαση (αυτή του ΥΠΕΧΩΔΕ) για την στελέχωση, υπάρχει περίπτωση να έχεις ευθύνες στις κατασκευές των έργων¨?? (δεν συμμετέχω σε αυτά!)

2)Ενώ έχω στελεχώσει το πτυχίο μου στην παραπάνω εταιρεία, απασχολούμαι σαν ελ. επαγγελματίας σε μία άλλη εταιρεία. Γνωρίζει κανείς αν μπορώ να πέρνω πιστοποιητικά εμπειρίας και απο τις 2 εταιρείες , απο αυτή δηλαδή που έχω το πτυχίο μου και απο αυτή που εργάζομαι??

Link to comment
Share on other sites

ΑΠ' όσον θυμάμαι όταν είχα βγάλει ΜΕΚ Α', είχα ρωτήσει στην Δ15 του ΥΠΟΜΕΔΙ, εάν μπορώ να πέρνω πιστοποιητικά εμπειρίας και από την εταιρεία που δουλέυω και από εκεί που στελεχώνω το πτυχίο. Μου είχαν απαντήσει ΑΡΝΗΤΙΚΑ.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Καλησπέρα

 

Γράφω πρώτη φορά και θα ήθελα να ρωτήσω που μπορώ να δω σε τι ύψος έργων αντιστοιχεί η κάθε κατηγορία Α,Β, Γ κτλ του ΜΕΚ. Στο site Δ15 δε μπορώ να το δω.

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Δεν ενδιαφέρομαι, αλλά οταν βρείς, θα σε παρακαλούσω να ποστάρεις, το ύψος (οικονομικό) του ιδιωτικού συμφωνητικού που απαιτείται απ'το Δ15 για να εχω και γω μια ιδέα...

 

(επειδή ψάχνω κι εγώ).

Link to comment
Share on other sites

είναι πολλά τα λεφτά, σύμφωνα με το ΥΠΕΚΑ (κάπου 19500 ελαχ)

 

Τώρα τι περιλαμβάνει;;

-κανένας δεν ξέρει ακριβώς (ΦΠΑ?-ΤΣΜΕΔΕ?-20%ΦΕΜ?-ταμειά ΤΠΕΔΕ κλπ?)

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως στη πράξη δε παίζει με την καμμία αυτό το ποσό...Το θέμα ειναι πως το συμφωνητικό τόσο πρέπει να'ναι; χμμ.

 

γνωστός με ΜΕΚ Γ σε μεγάλη εταιρία του χώρου, του πλήρωναν το μισό τσμέδε και τπεδε. Που και καλά το μεκ Γ κάτι "πιάνει".

Edited by Kane
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.