Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Ελληνικά Πετρέλαια ΕΛΠΕ


sakatis

Recommended Posts

8 hours ago, Violet90 said:

Έχει ξαναγίνει αυτό με τη διάκριση των προκηρύξεων για την ίδια θέση σε έμπειρους και μη; Για τις νέες προκηρύξεις λέω. Έχετε ιδέα γιατί το έκαναν αυτό;

Γιατί μάλλον χρειάζονται και έμπειρους

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα σας παιδιά. Πρώτη φορά γράφω εδώ σας βρήκα αφού είχαν γίνει οι εξετάσεις για ΧΛΒ και γνωρίζοντας πως δεν έχω γράψει καλά δεν παρακολουθουσα το φόρουμ πλέον. Το ερώτημα μου είναι το εξής : αξίζει να ξαναπροσπαθησουμε στην νέα προκήρυξη λαμβάνοντας υπόψιν τις συνθήκες εργασίας εκεί; η τα 12ωρα πάνε σύννεφο όπως και στα υπόλοιπα εργοστάσια μικρά και μεγάλα; το λεω αυτό έχοντας δουλέψει σε αρκετά από αυτά. Θα παρακαλούσα να απαντήσει κάποιος ήδη εργαζόμενος εκεί γνωρίζοντας τις συνθήκες για μας τους μη γνωρίζοντες τι κατάσταση επικρατεί εκεί. 

Link to comment
Share on other sites

45 λεπτά πριν, Petros_thess said:

Καλησπέρα σας παιδιά. Πρώτη φορά γράφω εδώ σας βρήκα αφού είχαν γίνει οι εξετάσεις για ΧΛΒ και γνωρίζοντας πως δεν έχω γράψει καλά δεν παρακολουθουσα το φόρουμ πλέον. Το ερώτημα μου είναι το εξής : αξίζει να ξαναπροσπαθησουμε στην νέα προκήρυξη λαμβάνοντας υπόψιν τις συνθήκες εργασίας εκεί; η τα 12ωρα πάνε σύννεφο όπως και στα υπόλοιπα εργοστάσια μικρά και μεγάλα; το λεω αυτό έχοντας δουλέψει σε αρκετά από αυτά. Θα παρακαλούσα να απαντήσει κάποιος ήδη εργαζόμενος εκεί γνωρίζοντας τις συνθήκες για μας τους μη γνωρίζοντες τι κατάσταση επικρατεί εκεί. 

Καλησπέρα φίλε.Ακομα και να ξαναπροσπαθήσεις και να γραψεις καλα και να περασεις τις συνεντεύξεις (με οτι αυτο συνεπάγεται για την καθημερινότητα σου και το πρόγραμμα σου) παλι θα χρειαζεσαι και κατι ακομη αν με καταλαβαίνεις... Στο λεω εκ πείρας  γράφοντας στην πρώτη 20αδα περνοντας ολες τις συνεντεύξεις και παλι εμεινα στην απέξω. Οποτε προτιμησα να απεχω 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Maki1989 said:

Καλησπέρα φίλε.Ακομα και να ξαναπροσπαθήσεις και να γραψεις καλα και να περασεις τις συνεντεύξεις (με οτι αυτο συνεπάγεται για την καθημερινότητα σου και το πρόγραμμα σου) παλι θα χρειαζεσαι και κατι ακομη αν με καταλαβαίνεις... Στο λεω εκ πείρας  γράφοντας στην πρώτη 20αδα περνοντας ολες τις συνεντεύξεις και παλι εμεινα στην απέξω. Οποτε προτιμησα να απεχω 

Σε καταλαβαίνω φίλε μου μεγάλη ξενερα αυτό... Ναι καταλαβαίνω τι εννοείς απλά νόμιζα ότι παίρνουν και κάποιον που απλά θα είναι καλός. Όσο για το πρόγραμμα και την καθημερινότητα που λες, γι'αυτό ακριβώς ρώτησα επειδή είδα ότι υπάρχουν και ήδη εργαζόμενοι εκεί. Μην μπούμε σε οοολο αυτόν τον κόπο με εξετάσεις συνεντεύξεις κλπ και μετά από αυτό τον μαραθώνιο πάμε εκεί και δεν είναι καλά. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, έκανα και 'γώ αίτηση στα ελληνικά πετρέλαια πρόσφατα και αναρωτιέμαι μήπως μπορεί να μου δώσει κάποιος διευκρινίσεις για τα τεστάκια;

Πόσες ερωτήσεις ήταν, πόση ώρα έχουμε στη διάθεσή μας, αν φτάνει ο χρόνος, τι περίπου περιέχουν (πράξεις;;) και με το τι έχει να κάνει το τεστ των αγγλικών. 

Τέλος, ξέρετε πότε περίπου θα μας καλέσουν;

ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, elena2 said:

 

Καλησπέρα παιδιά, έκανα και 'γώ αίτηση στα ελληνικά πετρέλαια πρόσφατα και αναρωτιέμαι μήπως μπορεί να μου δώσει κάποιος διευκρινίσεις για τα τεστάκια;

Πόσες ερωτήσεις ήταν, πόση ώρα έχουμε στη διάθεσή μας, αν φτάνει ο χρόνος, τι περίπου περιέχουν (πράξεις;;) και με το τι έχει να κάνει το τεστ των αγγλικών. 

Τέλος, ξέρετε πότε περίπου θα μας καλέσουν;

ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

Καλησπέρα. εγώ δεν έχω δώσει αλλά λίγο που ρώτησα δεξιά και αριστερά μου είπαν ότι είναι ερωτήσεις πολλαπλής με απλές πράξεις (ποσοστά, αναλογίες, κτλ) που βγαίνουν από διαγράμματα και πινακάκια. Η δυσκολία έγκειται στο ότι είναι πολύ λίγος ο χρόνος. Νομίζω μου είπαν ότι είναι 50 ερωτήσεις σε 20 λεπτά ή κάτι τέτοιο. Στα αγγλικά είναι κάτι κειμενάκια και έχει ερωτήσεις κατανόησης, όπως στις εξετάσεις των αγγλικών. Αλλά μη τις δέσεις και κόμπο τις παραπάνω πληροφορίες. Είναι από ανθρώπους που έδωσαν πρόσφατα αλλά όχι για θέσεις μηχανικών απαραίτητα. Αν ξέρει κάποιος παλιός, ας μας πει καμία πληροφορία κι εμάς 🙂 καλή επιτυχία σε όλους εύχομαι!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γνωρίζει κανείς πόσο συχνά στο παρελθόν άνοιγαν θέση στα ΕΛΠΕ (Αττική) για χημικούς μηχανικούς;
Η σύζυγος έχασε την προθεσμία και αναρωτιόμαστε αν μπορεί να γίνει κάτι εκπρόθεσμα ή σε πόσα χρόνια πιθανώς να είναι η επόμενη ευκαιρία..

Edited by antonis_wrx
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, antonis_wrx said:

Γνωρίζει κανείς πόσο συχνά στο παρελθόν άνοιγαν θέση στα ΕΛΠΕ (Αττική) για χημικούς μηχανικούς;
Η σύζυγος έχασε την προθεσμία και αναρωτιόμαστε αν μπορεί να γίνει κάτι εκπρόθεσμα ή σε πόσα χρόνια πιθανώς να είναι η επόμενη ευκαιρία..

τελευταία φορά το 2017/2018 υπήρχε ανακοίνωση για νέες θέσεις μηχανικών στα ΕΛΠΕ.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.