Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Ελληνικά Πετρέλαια ΕΛΠΕ


sakatis

Recommended Posts

18 ώρες πριν, Traikos said:

Και εμένα με πήραν σήμερα τηλέφωνο.

Καλώς ή κακώς δεν θα αποδεχτώ την θέση. 

Όπως και άλλοι εδώ μέσα, μπορώ να επιβεβαιώσω οτι με επέλεξαν χωρίς βύσμα! 

Συγχαρητηρια και απο μενα...Εσυ ξερεις καλυτερα απ ολους αν εχεις κατι καλυτερο αν και γνωμη μου παντα αυτη τη στιγμη τα ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΠΕΤΡΕΛΑΙΑ ειναι ο καλυτερος συνδυασμος ιδιωτικου και δημοσιου δικαιου μαζι και απ οτι διακρινω επειδη εισαι και αποφοιτος Πολυτεχνειου σε μια απ τη πιο δυνατη πολυτεχνικη σχολη ελπιζω να εχεις βρει κατι αναλογο που να σε εξασφαλιζει περισσοτερα απ οτι εδω..Καλη σταδιοδρομια οτι και να κανεις

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι άσχετο (σχετικό) κάπως .Γνωρίζω ότι έχουν 5βαρδο σαν βάρδιες δηλαδή 3 βάρδιες δουλεύουν, μία είναι σε ρεπό και μία σε άδεια .Μπορεί να μου πει κάποιος με σιγουριά αν ισχύει αυτό .Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, fotis1234 said:

Συγχαρητηρια και απο μενα...Εσυ ξερεις καλυτερα απ ολους αν εχεις κατι καλυτερο αν και γνωμη μου παντα αυτη τη στιγμη τα ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΠΕΤΡΕΛΑΙΑ ειναι ο καλυτερος συνδυασμος ιδιωτικου και δημοσιου δικαιου μαζι και απ οτι διακρινω επειδη εισαι και αποφοιτος Πολυτεχνειου σε μια απ τη πιο δυνατη πολυτεχνικη σχολη ελπιζω να εχεις βρει κατι αναλογο που να σε εξασφαλιζει περισσοτερα απ οτι εδω..Καλη σταδιοδρομια οτι και να κανεις

 

Στην Ολλανδία εργάζομαι. Αρχικά θεωρούσα οτι μόνο με μία θέση τύπου ΕΛΠΕ θα γυρνούσα Ελλάδα, αλλά τελικά τα χρήματα δεν είναι και τόσα πολλά. Στις μεγάλες κατασκευαστικές στην Ελλάδα πιστεύω θα μπορούσα να βγάζω να παραπάνω ( βέβαια και με παραπάνω ώρες).

Το μόνο που με  δελεάζει είναι η σύνταξη στα 55. Αυτό τελικά ισχύει;

Σας επισυνάπτω και ένα excel που βρήκα σχετικά με την μισθοδοσία.

 

Salary Calculation_HEL.PE. 2017-2019 (SHARED)_Rev.1.xlsx

Link to comment
Share on other sites

On Friday, March 08, 2019 at 2:22 ΜΜ, Manosdog said:

Ξεκίνησαν μόλις 

 

3 ώρες πριν, Traikos said:

 

Στην Ολλανδία εργάζομαι. Αρχικά θεωρούσα οτι μόνο με μία θέση τύπου ΕΛΠΕ θα γυρνούσα Ελλάδα, αλλά τελικά τα χρήματα δεν είναι και τόσα πολλά. Στις μεγάλες κατασκευαστικές στην Ελλάδα πιστεύω θα μπορούσα να βγάζω να παραπάνω ( βέβαια και με παραπάνω ώρες).

Το μόνο που με  δελεάζει είναι η σύνταξη στα 55. Αυτό τελικά ισχύει;

Σας επισυνάπτω και ένα excel που βρήκα σχετικά με την μισθοδοσία.

 

Salary Calculation_HEL.PE. 2017-2019 (SHARED)_Rev.1.xlsx

Κοιτα εγω μιλαω παντα με τα δεδομένα της Ελλάδας και οχι του εξωτερικού..σαφως και υπάρχουν καλύτερες ευκαιρίες εξω αλλα αυτο που μπορω να σου πω με βεβαιότητα θα το γνωριζεις ισως αν έχεις κάποιο φιλο που δουλεύει στα ΕΛΠΕ οτι αυτη τη στιγμή θεωρείται η ελιτ των εργαζομένων. .

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Traikos επειδη δε μπορεσα να καταλαβω πολλα απ το εξελ, μπορεις να μου πεις ενα μεσο ορο τον μηνιαίων αποδοχών αν τ υπολογισες? Ή οποιος ξέρει κατι σχετικα γιατι ακουω πολλα και δεν ξερω τι ισχυει τελικα...

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, fotis1234 said:

 

Κοιτα εγω μιλαω παντα με τα δεδομένα της Ελλάδας και οχι του εξωτερικού..σαφως και υπάρχουν καλύτερες ευκαιρίες εξω αλλα αυτο που μπορω να σου πω με βεβαιότητα θα το γνωριζεις ισως αν έχεις κάποιο φιλο που δουλεύει στα ΕΛΠΕ οτι αυτη τη στιγμή θεωρείται η ελιτ των εργαζομένων. .

Μπορεί οι μισθοί σε σχεση με παλιά να άλλαξανε αλλα ακομα παίζουν πολλα λεφτα- παροχες και σωματείο δυναμη 

 

Link to comment
Share on other sites

46 λεπτά πριν, kosp said:

Traikos επειδη δε μπορεσα να καταλαβω πολλα απ το εξελ, μπορεις να μου πεις ενα μεσο ορο τον μηνιαίων αποδοχών αν τ υπολογισες? Ή οποιος ξέρει κατι σχετικα γιατι ακουω πολλα και δεν ξερω τι ισχυει τελικα...

Διάβασε την ΣΣΕ 2017-2019 και μπορείς να τα υπολογίσεις και χωρίς το excel. Το excel απλά είναι πιο ευέλικτο για τους υπολογισμούς. Με την ΣΣΕ και το excel δίπλα είναι 5 λεπτά υπόθεση! Κομμένη τροφή στο πιάτο, μην την θέλετε και μασημένη ρε παιδιά.. :rolleyes:

Edited by VirusX2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

On 14/3/2019 at 12:06 ΜΜ, Mitsos Ribopaido said:

Μπορεί οι μισθοί σε σχεση με παλιά να άλλαξανε αλλα ακομα παίζουν πολλα λεφτα- παροχες και σωματείο δυναμη 

 

Καλά 1200 καθαρά δεν είναι και πολλά χρήματα και ας είναι και 17 μισθοί.

Υπάρχει εδώ κάποιος μηχανικός που να εργάζεται στα ΕΛΠΕ να ρωτήσω κάποια πάγματα;

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Traikos said:

Καλά 1200 καθαρά δεν είναι και πολλά χρήματα και ας είναι και 17 μισθοί.

Υπάρχει εδώ κάποιος μηχανικός που να εργάζεται στα ΕΛΠΕ να ρωτήσω κάποια πάγματα;

koita 17x1200= 20400 με αναγωγή στους 12 μήνες είναι 1700. έχω δουλεψει πρόσφατα στο oil & gas στην ολλανδία και τα λεφτά ειναι καλύτερα αλλα η ζώη πολυ ακριβότερη (π.χ. παιδικος σταθμος 1600 το μήνα). Απο την άλλη 1700 ευρό στην Ελλαδα 4μελης οικογενεια είναι κάπωσ λίγα αν έχεις μάθει στο εξωτερικό με τουσ εκεί μισθούς. Δύσκολη απόφαση, αν μένεις στο εξωτερικό και θέλεις να γυρίσεις ΕΛΠΕ και μοτορ οιλ οι μοναδικές εταιρίες που το CV σου δεν αλλάζει πολύ και συνεχίζεις στον ίδιο τομέα. Το καλύτερο από ολα θα ήταν να μαθαίναμε σε τι κλιμακια ξεκινούν οι διπλοματουχοι μηχανικοί με προυπηρεσία (η ΣΣΕ αναφέρει οτι για διπλοματούχουσ μηχανικούς το κλιμακιο εισαγωγης είναι 8 )

Edited by jastras3
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.