Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Ερώτηση για άδεια βαψίματος κτιρίου με χρήση σκαλωσιάς


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 237
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Η λεγόμενη άδεια υγιεινής και καθαριότητας :smile:

 

Φωτογραφίες και τοπογραφικό άν μιλάμε για απλή συντήρηση χωρίς καμία επέμβαση.

Link to comment
Share on other sites

Στην πολεοδομία Αθηνών μου ζήτησαν και όψεις, στις οποίες θα αναγράφεται και το συνολικό εμβαδόν που θα βαφτεί.

Αν πρόκειται για πολυκατοικία θα χρειαστεί πιθανότατα και απόφαση της γενικής συνέλευσης των ιδιοκτητών για εξουσιοδότηση του διαχειριστή να προχωρήσει στην διαδικασία.

 

Αν το κτίριο είναι στο Δήμο Αθηνών, δες μήπως σε συμφέρει να ενταχθείς στο πρόγραμμα ΠΡΟΣΟΨΗ που επιδοτεί τέτοιες εργασίες.

Link to comment
Share on other sites

Το είχα μια φορά σαν παρατήρηση, αλλά την επόμενη φορά που πήγα το είχε ξεχάσει.

Το μόνο που έκανα ήταν να δω ποια είναι τα φορτία που έχω κατά τη σκυροδέτηση και ποια η φέρουσα ικανότητα των ικριωμάτων που θα χρησιμοποιούσε ο κατασκευαστής.

Link to comment
Share on other sites

Σωστα όλα αυτά. Πρέπει επιπλέον να περάσει απο ΕΠΑΕ και εμενα μου το κόψανε γιατι δεν είχα χρωματίσει την όψη (στο χρώμα που θα βαφτεί το κτήριο) με κηρομπογιά!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ο χριστός και η παναγία!!!

 

ΕΠΑΕ δεν χρειάζεται εκτός αν ορίζεται οτι οποιαδήποτε άδεια πάει ΕΠΑΕ (π.χ. με πρόσωπο σε πλατεία, ιστορικό κέντρο Αθηνών κτλ...)

Link to comment
Share on other sites

Καλσπέρα παιδιά. Μήπως γνωρίζει κανείς ποιά διαδικασία θα ακολουθήσω για άδεια χρωματισμού όψεων πολυκατοικίας σε τετραόροφη οικοδομή με χρήση ικριωμάτων στην Αγία Παρασκευή. Ευχαρτιστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.