Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Αγορά Total Station έως 2500€ τι να πάρω?


Recommended Posts

Παιδιά καλημέρα,

 

Έχω ψάξει στο forum αλλά η αλήθεια έιναι ότι δεν βρίσκω απάντηση σε αυτή την ερώτηση. Το σταθμό τον θέλω για εργασίες αποτύπωσης και χάραξης σε κοντινές αποστάσεις (κτίρια κυρίως) μιάς και έχω gps διπλόσυχνο της leica. Έψαξα και για μεταχειρισμένο αλλά τίποτε..αν μπορεί να βοηθήσει κάποιος, ακούω για Kolida, Pentax, ένα φθηνό της Τopcon (win κάτι) αλλά δεν ξέρω. Αν κάποιος έχει κάποιο αντίστοιχο θα του ήμουν ευγνώμων.

Ευχαριστώ.

Παρακαλώ όπως δηλώσετε την ειδικότητά σας, στο προφίλ.

Ευχαριστώ, GRTOPO

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Gowin. Προσωπικά είμαι πολύ ευχαριστημένος, το software του είναι πανομοιότυπο με μια πιο ακριβή σειρά της topcon 3000-κάτι (ξέχασα και πως τη λένε με το μικρό) και έχω κάνει αποδεκτά αρκετά δύσκολες χαράξεις. Και φυσικά αποσβέστηκε άμεσα.

Για τεχνικές λεπτομέρειες απευθύνσου σε κανένα φίλο αγρονόμο - τοπογράφο.

Όσο για την treecompany, υποδειγματική τόσο στο τεχνικό τμήμα όσο και στο πωλήσεων.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ναι Gowin μου την είπαν, περιμένω να μου στείλουν τεχνικά χαρακτηριστικά.Thnx για την απάντηση

 

Παρατήρηση: Τα greeklish απαγορεύονται. Αν δεν μπορείτε να τα αποφύγετε, διαβάστε τι μπορείτε να κάνετε ΕΔΩ

Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής!

Ευχαριστώ, ilias

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω αγορασει ενα γαιωδετικο σταθμο κινεζικο και ειμαι ευχαριστημενος. Ειναι ενα SOUTH και κανει οσα θα ηθελα ευκολα και γρηγορα.

Ειμαι εργοληπτης και το χρησιμοποιω για χαραξη , αλλα και για αποτυπωση , αλλα πιο πολυ για επιμετρησεις ( κρασπεδα-πεζοδρομια κα)

Ο κ. ΤΟΜΠΑΣ ΣΤΑΥΡΟΣ στην Θεσσαλονικη ειναι αυτος απο τον οποι το αγορασα εγω .

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.