Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΜΕΚ - ΜΕΕΠ (εγγραφή, δικαιολογητικά και όχι μόνο)


Nick D.

Recommended Posts

Θα ήθελα να ενημερώσω τους όποιους συναδέλφους απευθύνονται για ΜΕΕΠ ότι η καταβολή εισφοράς στην ΑΤΕ έχει καταργηθεί και πληρώνεται(δυστυχώς) στην εφορία_ ΚΑΕ 3438(ο κωδικός).

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τώρα...τέλεια!!!!! χα χα χα

 

:lol: :lol:

 

τι έπαθες ?

 

Ενημερώνω ότι τα σκαναρισμένα Α4 τα πήρα προ 7 ημερών από το Δ15 στην Ιπποκράτους.

 

Για Α ΜΕΚ δε χρειάζεται εμεπρία και για Β απ' ευθείας ΜΕΚ χρειάζονται 100.000 ανα κατηγορία.

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω για Θεσσαλονίκη για να εγγραφω στο ΜΕΚ Α θέλω , που θα απευθυνθώ? μήπως γίνεται μέσω τράπεζας για τα χρήματα και την αίτηση να την στείλω με ταχυδρομείο?

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου απαντήσει στο ερώτημα:

 

Είμαι κάτοχος ΜΕΚ και σκέφτομαι να φτιάξω μία εταιρεία 1ης Τάξεως. Ως μέλος αυτής της εταιρείας θα έχω δικαίωμα να παίρνω εμπειρία από έργα άλλων εταιρειών?

 

Η απάντηση που παίρνω ρωτώντας αριστερά και δεξιά είναι ΟΧΙ ... όμως ...

ποιος με εμποδίζει ως ελεύθερο επαγγελματία να έχω επαγγελματική σχέση με άλλη εταιρεία και πχ να τους φτιάχνω τα ΠΠΑΕ ή οτιδήποτε άλλο το οποίο θα αναγράφεται στο ιδιωτικό συμφωνητικό?

 

Ανακεφαλαιώνοντας: Ως μέλος μία εταιρείας από τη στιγμή που μπορώ να κόψω ΔΠΥ σε άλλη εταιρεία για ανεξάρτητες υπηρεσίες γιατί να μην μπορώ να πάρω και πιστοποιητικά εμπειρίας? Υπάρχει κάποιο νομοθετικό πλαίσιο που το απαγορεύει?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Απ' όσο γνωρίζω όχι.

 

Το ΜΕΕΠ δίδει εμπειρία μόνο στον εαυτό του και παίρνει από άλλα ΜΕΕΠ αν είναι πιστοποιημένος υπεργολάβος, νομίζω.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω αν ξερετε τι διαδικασία πρεπει να ακολουθησω για την εγραφη σε ΜΕΕΠ.Εστω οτι στελνω τα χαρτια μου για το ΜΕΚ Α (αλήθεια τι παραβολα πρεπει να πληρωσώ?).Περιμένω απαντηση πρωτα απο το ΜΕΚ για να κανω τα χαρτια για ΜΕΕΠ?Και για το ΜΕΕΠ, μπορώ να βρω κάπου τις αιτήσεις?Ευχαριστώ

 

ok, οσο αφορα τα παραβολα του ΜΕΚ Α, το ειδα στα Α4 που εχει ανεβασει ο TheoTDM900.

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω για Θεσσαλονίκη για να εγγραφω στο ΜΕΚ Α θέλω , που θα απευθυνθώ? μήπως γίνεται μέσω τράπεζας για τα χρήματα και την αίτηση να την στείλω με ταχυδρομείο?

 

κανεις?που θα απευθυνθώ για πληροφοριες?

Link to comment
Share on other sites

κανεις?που θα απευθυνθώ για πληροφοριες?

 

έχει τηλέφωνα το Δ15.

 

Αναγράφονται πάνω στην αίτηση.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.