Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

ΜΕΚ - ΜΕΕΠ (εγγραφή, δικαιολογητικά και όχι μόνο)


Nick D.

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

ηλεκτρολογος μηχανικος αει

 

βλεπω οι κατηγοριες ειναι οι παρακατω:

 

Οδοποιία

Οικοδομικά

Υδραυλικά

Λιμενικά

Ηλεκτρομηχανολογικά

Υδραυλικά υπό πίεση

Βιομηχανικά Ενεργειακά

Πλωτών Έργων & Εγκαταστάσεων Ναυπηγείων

Σηράγγων

Αποκαλύψεως Μεταλλείων

Γεωτρήσεων

Καθαρισμού & Επεξεργασίας Νερού, Υγρών, Στερεών & Αερίων Αποβλήτων

Ηλεκτρονικού Εξοπλισμού

Πρασίνου

 

νομιζω επιλεγεις 2 ? Ηλεκτρομηχανολογικά 1η επιλογη. μετα το προτεινετε

Βιομηχανικά Ενεργειακά η Υδραυλικά υπό πίεση η κατι αλλο?ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Αν εισαι δημοσιος υπαλληλος εχεις δικαιωμα να παρεις το ΜΕΚ οχι ομως το ΜΕΕΠ ουτε επιτρεπεται να δωσεις το ΜΕΚ για στελεχωση εργοληπτικης επιχειρησης .Δηλαδη το παιρνεις για να το χρησιμοποποιησεις για το ΜΕΕΠ οταν θα γινει αυτο δυνατο (π.χ αν πασεις συνταξη).

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Είμαι πολιτικός μηχανικός Τ.Ε έχω πάρει το νομαρχιακό πτυχίο σαν εργολάβος δημοσίων έργων και θα ήθελα να ρωτήσω τι χαρτιά πρέπει να κάνω για να πάρω το πτυχίο της 5 ετίας.

 

Παρατήρηση: Οι τίτλοι των θεμάτων πρέπει να είναι με σωστή ορθογραφία και με τόνους.

Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής του forum.

Ευχαριστώ,

Παρατήρηση: Τα Greeklish απαγορεύονται. Αν δεν μπορείτε να τα αποφύγετε, διαβάστε τι μπορείτε να κάνετε ΕΔΩ.

Παρατήρηση: Τα θέματα πρέπει να αναρτώνται στην σωστή θεματική κατηγορία ανεξάρτητα της επαγγελματικής σας ιδιότητας. Πχ ένας Πολιτικός Μηχανικός δε δημοσιεύει ένα θέμα που αφορά "Αμοιβές-Οικονομικά Αδειών" στην ενότητα των "Πολιτικών Μηχανικών".

Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής του forum.

Ευχαριστώ,

ZaXoYs

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι άλλο, αν δεν έχω την εμπειρία για να πάρω ΜΕΚ Α, μπορώ να "νοικιάσω" ένα κ να κάνω το έργο κ μετά να μετρήσει η εμπειρία σε εμένα ώστε να το πάρω το ΜΕΚ; Επίσης για ιδιωτικά έργα τι δικαιολογητικά χρειάζονται ώστε να μετρήσει κ η εμπειρία αυτή στο ΜΕΚ;

Link to comment
Share on other sites

stayro δεν το αποκαλούμε ενοικίαση αλλά υπεργολαβία. :P Για τα ιδιωτικά έργα θέλει υπεύθυνη δήλωση του ιδιοκτήτη και αντίγραφο της οικοδομικής άδειας για την περίπτωση φυσικά που είσαι ο μελετητής-επιβλέπων των Η/Μ εργασιών, άλλως χρειάζεται και πάλι συμφωνητικό υπεργολαβίας και υπεύθυνη δήλωση τόσο του ιδιοκτήτη όσο και του επιβλέποντος. Για περισσότερες λεπτομέρειες ξαναπαραθέτω τον ιστότοπο: http://www.ypexd15.gr

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

πτυχιούχος δομικών έργων από 2001

απασχόληση μόνο κατασκευή σε ιδιωτικά έργα έκτοτε.δεν έχω βγάλει ούτε νομαρχιακό ούτε μεκ α1.(υπάρχει βεβαίωση έργου 300.000 ευρώ.)

ΕΡΩΤΗΣΗ " μπορώ να βγάλω απευθείας μεκ α2 " μιας και έχω κλείσει 7 χρόνια από λήψη πτυχίου αντί για 8 ???

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.