Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

ΜΕΚ - ΜΕΕΠ (εγγραφή, δικαιολογητικά και όχι μόνο)


Nick D.

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ακομα και για ατομικη επιχειρηση θα συμπλήρωσεις αυτο το εντυπο

Τεχνικό Δελτίο Εγγραφής Αναθεώρησης εταιρειών στις τάξεις Α1 & Α2

Edited by Paul_Mix
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

7.737€ + ΦΠΑ είναι τελικά το ελάχιστο ποσό σύμβασης για τη στελέχωση με ΜΕΚ Α.

 

Δεν έχω καταλάβει γιατί, αλλά αν πάρετε τηλέφωνο στο ΜΕΕΠ αυτό θα σας πουν.

 

Με την ευκαιρία να ευχαριστήσω και τον georgegaleos για το υπόδειγμα στην προηγούμενη σελίδα.

 

Ωχ μολις πήρα την απάντηση μου πάλι...Δε γίνεται ρε παιδιά να συνεχίζουν να το ζητούν αυτό. Δηλ εχω βρει συνάδελφο που ΔΩΡΕΑΝ μου δίνει το ΜΕΚ του και σώνει και καλά πρεπει να κανουμε συμφωνητικο 7700;

 

Το οποιο πρεπει να γινει ηλεκτρονικα; και αντε και το υποβάλλαμε ηλεκτρονικά, μετά θα το "ανακαλέσουμε"; διότι δε παίζει να κοπουν τιμολογια 7700+ΦΠΑ, να καταστεθουν λεφτα, και μετά να επιστραφουν και πάει λεγοντας.

Link to comment
Share on other sites

Η "ανάκληση" ή οποιαδήποτε τροποποίηση στο ποσό κανονικά θα πρέπει να δηλωθεί στο ΜΕΕΠ κι εννοείται πως δεν θα το δεχτούν ή θα σου ανακαλέσουν το πτυχίο...

Λόγια των ίδιων...

Link to comment
Share on other sites

Δημητρη δε μιλάμε για κανονικά.

 

Ουτως ή αλλως ολοι γνωρίζουμε τι γινόταν με τα συμφωνητικά αυτά τόσα χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

H αμοιβη των μηχανικων ειναι σε ελευθερη διαπραγματευση συμφωνα με την νομοθεσια.

Η απαιτηση για συγκεκριμενο ποσο αμοιβης, δεν ειναι αντιθετη με τις διαταξεις περι ελευθερης διαπραγματευσης των αμοιβων των μηχανικων?

Ενα απλο ερωτημα/αιτηση προς το Υπουργειο για ποιον λογο δεν τηρουν τις διαταξεις αυτες, για να απαντησουν εγγραφως.

Edited by Paul_Mix
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

συμπλήρωσα πενταετία πριν μερικούς μήνες και θέλω να ρωτήσω τα εξής όσον αφορά στην εγγραφή στο ΜΕΚ:

 

1) από εμπειρία έχω στα οικοδομικά μεγάλο ποσό (γύρω στα 800.000 Ευρώ). Συμφέρει να την βάλω όλη για εγγραφή στην Β βαθμίδα? Δεν έχω πολυκαταλάβει την έννοια της πλεονάζουσας.

 

2) Τα πιστοποιητικά εμπειρίας τα δέχονται σε απλή φωτοτυπία ή χρειάζονται το επίσημο χαρτί?

 

3) Στις υπόλοιπες κατηγορίες που δεν έχω εμπειρία προφανώς θα βάλω Α βαθμίδα, σωστά?

 

4) Υπάρχει κάποιο υπόδειγμα υπεύθυνης δήλωσης που απαιτείται για εγγραφή στην Β βαθμίδα?

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

1)Φυσικα. Με τοση εμπειρια γραφεσαι πολυ ευκολα στην Β' βαθμιδα και θα μπορεσεις να αναβαθμισεις σε 2 χρονια στην Γ' βαθμιδα.

 

2)Δεχονται φωτοτυπιες

 

3)Ναι, Α' βαθμιδα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλημέρα,

Σε περίπτωση λήξης του πτυχίου μας ΜΕΕΠ και μη επιθυμίας ανανέωσης του, είμαστε υποχρεωμένοι να επιστρέψουμε το πρωτότυπο πτυχίο ΜΕΕΠ στη Δ15;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.