Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΜΕΚ - ΜΕΕΠ (εγγραφή, δικαιολογητικά και όχι μόνο)


Nick D.

Recommended Posts

δυο ΜΕΚ Α δίνουν νομίζω ΜΕΕΠ Α2

 

ΛΕΕΙ : έχω βρει ένα άτομο για στελέχωση που έχει εμπειρία 23 ετών αλλά όχι ΜΕΚ

επομένως χωρίς ΜΕΚ  δεν μπορεί να αλλάξει κάτι στις κατηγορίες που έχει 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα, διαθέτω ΜΕΚ Δ τάξης για ΥΔΡΑΥΛΙΚΑ, Γ για ΟΔΟΠΟΙΙΑ και Α για ΛΙΜΕΝΙΚΑ. Μέχρι και την τελευταία ανανέωσή μου, έβγαζα 2η ΥΔΡ-ΟΔΟ και Α1 ΛΙΜ, γιατί η Δ συμπαρέσερνε και την ΟΔΟΠΟΙΙΑ. Φέτος, λήγει το πτυχίο μου και έχω βρει ένα άτομο για στελέχωση που έχει εμπειρία 23 ετών αλλά όχι ΜΕΚ. Ερώτηση: Εάν στελεχώσω το ΜΕΕΠ μου με το πτυχίο μου Δ (ΟΔΟ-ΥΔΡ) και ένα στέλεχος Α ή Β (ΟΙΚΟΔΟΜΙΚΟ), μπορώ από την συνένωση να πάρω 2η ΟΙΚΟΔΟΜΙΚΑ ή και Α2 ΛΙΜΕΝΙΚΑ στην εταιρεία μου;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Λάβε τα παρακάτω αλλά θα πρέπει να εξετάσεις και άλλους δείκτες πλην της στελέχωσης.

 

edit: Οι άλλοι δείκτες είναι ένας  :grin:

Εννοώ ένα από τα παρακάτω δύο πρώτα αν πάς με τον με συντελεστη κατάταξης Γ ή όχι.

Πάς με ένα από τα δύο όποιο επιλέξεις.

post-2272-0-68337900-1494251038_thumb.jpg

post-2272-0-74610100-1494251054_thumb.jpg

post-2272-0-51904400-1494251063.jpg

post-2272-0-56580300-1494251068.jpg

Edited by georgegaleos
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Eαν γινει αιτηση αποδεσμευσης ΜΕΚ, το Δ15 θα επιστρεψει ταχυδρομικα το ΜΕΚ στον αιτουντα ή θα πρεπει να παει να το παραλαβει ο ιδιος απο τα γραφεια τους?

Link to comment
Share on other sites

Το πρωτότυπο σε κάθε περίπτωση παραμένει στην Δ15, πλην της περίπτωσης να πάει ο ίδιος ο κάτοχός του να το παραλάβει ή κάποιος τρίτος με ΥΔ-Εξουσιοδότηση του κατόχου θεωρημένη με το γνήσιο της υπογραφής (κατά προτίμηση από αστυνομία). (ταχυδρομικά κατα 99,99% όχι)

Για περισσότερες πληροφορίες πάρε στα τηλέφωνα, κατά προτίμηση με τη σειρά που στα δίνω: 210-6463218, 6419832, 6411870

Edited by georgegaleos
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Παναγιώτη τις καλημέρες μου ....

Οι όροι που διέπουν την λύση ενός συμφωνητικού θα πρέπει να περιγράφονται ξεκάθαρα στο συμφωνητικό.

Εφόσον συνταχθεί νέο συμφωνητικό με τα οποίο επέρχεται η λύση επί του αρχικού συμφωνητικού, μπορεί να συμπεριληφθεί στην υποβαλλόμενη αντίστοιχη τριμηνιαία κατάσταση και στη στήλη "λοιπές παρατηρήσεις" γίνεται, από τον υπόχρεο επιτηδευματία, σχετική μνεία του αρχικού συμφωνητικού και της τριμηνιαίας κατάστασης στην οποία καταχωρήθηκε.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Ενημερωτικά για όσους περιμένετε κάποια απόφαση για αναβάθμιση ΜΕΚ, ΜΕΕΠ κλπ.

Τη συνέχιση της απεργίας-αποχής από κάθε διαδικασία ή ενέργεια που συνδέεται με την λειτουργία των επιτροπων της Δ15 μέχρι 4 Ιουλίου 2017.

 

DELTIO_GGY_150617.pdf

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.