Μετάβαση στο περιεχόμενο

Βαθαίνει η κρίση στον κατασκευαστικό κλάδο


aginor

Recommended Posts

όχι ρε φίλε δεν συμπεριλαμβάνω και εσένα μέσα. Αλλά αν δείς πώς δουλεύει η Vinci, η Halcrow, η Mott McDonald, τότε θα καταλάβεις ότι είμαστε όλοι ζώα. Άστο σου λέω, είμαστε πολλά χρόνια πίσω σε οργάνωση εταιριών, οργάνωση εργοταξίων, θέματα ασφαλείας, πιστοποιήσεις, ελέγχους, θέματα management, κλπ κλπ κλπ.

 

agrafiot μου φαινεται πως μιλας μεμονωμένα..για ενα εργο.Την γεφυρα Ριου (μιλαω για την vinci).

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 118
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Στη Vinci δούλευα φίλε και τα είδα όλα αυτά τα θέματα της οργάνωσης...απλά στο συγκεκριμένο εργοτάξιο(δεν μιλάω για τη γέφυρα του Ρίου)ήταν κάποια άτομα που δεν έπρεπε να είναι σε κάποια πόστα...

Link to comment
Share on other sites

Στη Vinci δούλευα φίλε και τα είδα όλα αυτά τα θέματα της οργάνωσης...απλά στο συγκεκριμένο εργοτάξιο(δεν μιλάω για τη γέφυρα του Ρίου)ήταν κάποια άτομα που δεν έπρεπε να είναι σε κάποια πόστα...

Περιμενε για να μην παρεξηγησω κατι...οταν εννοεις οργανωση τι ακριβως θελεις να πεις?

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα στο κατασκευαστικό κομμάτι που ήμουν εγώ δεν υπήρχε καμία οργάνωση,σε όλα τα άλλα τμήματα υπήρχε...τώρα θα μου πεις αν δεν υπήρχε οργάνωση στην κατασκευή,πως προχώραγε το έργο??Εκεί πάει αυτό που είπα για κάποια άτομα σε κάποια συγκεκριμένα πόστα!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα στο κατασκευαστικό κομμάτι που ήμουν εγώ δεν υπήρχε καμία οργάνωση,σε όλα τα άλλα τμήματα υπήρχε...τώρα θα μου πεις αν δεν υπήρχε οργάνωση στην κατασκευή,πως προχώραγε το έργο??Εκεί πάει αυτό που είπα για κάποια άτομα σε κάποια συγκεκριμένα πόστα!!!

Για εμενα μια σωστη εταιρια ή επιχειρηση δεν θα πρεπει να υστερει σε κατι.Γιατι?Γιατι το ενα θα φερει το αλλο.

Αν δεν υπαρχει παραγωγη στη κατασκευη,θα ερθει και το οικονομικο προβλημα μετα,που θα φερει και ενα αλλο,και μετα αλλο κ.τ.λ.

Link to comment
Share on other sites

Γενικώς ήταν ένα έργο αυτό με πολλά προβλήματα!!!

 

Οι Γάλλοι έβαλαν άπειρους νέους μηχανικούς να διοικήσουν ένα τέτοιο έργο.

Link to comment
Share on other sites

Γενικώς ήταν ένα έργο αυτό με πολλά προβλήματα!!!

Γενικα τωρα ολα τα εργα εχουν προβληματα....ΑΛΥΤΑ!!!

Οι Γάλλοι έβαλαν άπειρους νέους μηχανικούς να διοικήσουν ένα τέτοιο έργο.

Οσο αναφορα τους νεους μηχανικους...οταν εχουν διαθεση και ορεξη για δουλεια και βγουν λιγο απο το γραφειο (της γνωσης)...θα αποκτησουν και εμπειρια...

Γνωση + εμπειρια ειναι φοβερη χημεια....λιγοι μηχανικοι την εχουν...

 

π.χ. ο terry συμφωνα με απαντησεις που δινει μου φαινεται πως την εχει αυτη τη χημεια.

Link to comment
Share on other sites

Γενικα τωρα ολα τα εργα εχουν προβληματα....ΑΛΥΤΑ!!!

Οσο αναφορα τους νεους μηχανικους...οταν εχουν διαθεση και ορεξη για δουλεια και βγουν λιγο απο το γραφειο (της γνωσης)...θα αποκτησουν και εμπειρια...

Γνωση + εμπειρια ειναι φοβερη χημεια....λιγοι μηχανικοι την εχουν...

 

π.χ. ο terry συμφωνα με απαντησεις που δινει μου φαινεται πως την εχει αυτη τη χημεια.

Συμφωνώ μαζί σου για τους νέους μηχανικούς απλά υπήρξε μηχανικός Γάλλος στο έργο που από αυτά που μου ελεγε μάλλον σήραγγα δεν πρέπει να είχε δει ποτέ στη ζωή του και επρέπε εγώ να ακούω τις εντολές αυτού....

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ μαζί σου για τους νέους μηχανικούς απλά υπήρξε μηχανικός Γάλλος στο έργο που από αυτά που μου ελεγε μάλλον σήραγγα δεν πρέπει να είχε δει ποτέ στη ζωή του και επρέπε εγώ να ακούω τις εντολές αυτού....

Κοιτα να δεις..εγω ακουω παντα μηχανικους που (τους κοβω) οτι εχουν να με διδαξουν κατι,να παρω κατι...στους υπολοιπους που μου λενε οτι ο γαιδαρος πεταει τους λεω ΠΕΤΑΕΙ!!!(και ψηλα μαλιστα);););)

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα να δεις..εγω ακουω παντα μηχανικους που (τους κοβω) οτι εχουν να με διδαξουν κατι,να παρω κατι...στους υπολοιπους που μου λενε οτι ο γαιδαρος πεταει τους λεω ΠΕΤΑΕΙ!!!(και ψηλα μαλιστα);););)

 

Έτσι ακριβώς φίλε μου!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.