Μετάβαση στο περιεχόμενο

Βαθαίνει η κρίση στον κατασκευαστικό κλάδο


aginor

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 118
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

να φίλε μου η αρχή της Ελληνικής (κακής) νοοτροπίας...

 

όπως είπε και o VVT κάποιον που φαίνεται ότι το κατέχει το αντικείμενο θα τον ακούσω και θα τον σεβαστώ αλλά όχι κάποιον άσχετο!

Link to comment
Share on other sites

όπως είπε και o VVT κάποιον που φαίνεται ότι το κατέχει το αντικείμενο θα τον ακούσω και θα τον σεβαστώ αλλά όχι κάποιον άσχετο!

Κατι μου θυμισες τωρα!!!Να στο πω να γελασουμε-κλαψουμε??:D:-(

Link to comment
Share on other sites

Κατι μου θυμισες τωρα!!!Να στο πω να γελασουμε-κλαψουμε??:D:-(

 

Πες το να γελάσουμε λίγο γιατί δεν μπορώ άλλη μιζέρια!!!:P

Link to comment
Share on other sites

όπως είπε και o VVT κάποιον που φαίνεται ότι το κατέχει το αντικείμενο θα τον ακούσω και θα τον σεβαστώ αλλά όχι κάποιον άσχετο!

 

Κι εγώ συχνά έχω το ίδιο ελάττωμα με εσένα. Είναι όμως η αρχή του εγώ και όχι του εμείς.

Το εμείς είναι απαραίτητο συστατικό για οργανωτικές δομές μεγάλης κλίμακας.

Κάτι που σπάνια το καταφέρνουμε στην Ελλάδα κι αυτό φαίνεται εκ του αποτελέσματος.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ συχνά έχω το ίδιο ελάττωμα με εσένα. Είναι όμως η αρχή του εγώ και όχι του εμείς.

Το εμείς είναι απαραίτητο συστατικό για οργανωτικές δομές μεγάλης κλίμακας.

Κάτι που σπάνια το καταφέρνουμε στην Ελλάδα κι αυτό φαίνεται εκ του αποτελέσματος.

 

 

 

υ,γ,

πες το VVT

 

EDIT

ΔΙΑΓΡΑΦΉ.... αυτό.... τα έκανα μούσκεμα

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ συχνά έχω το ίδιο ελάττωμα με εσένα. Είναι όμως η αρχή του εγώ και όχι του εμείς.

Το εμείς είναι απαραίτητο συστατικό για οργανωτικές δομές μεγάλης κλίμακας.

Κάτι που σπάνια το καταφέρνουμε στην Ελλάδα κι αυτό φαίνεται εκ του αποτελέσματος.

 

Αυτό το λέω σε περίπτωση που είμαι βοηθός πχ ενός Πολιτικού Μηχανικού...τον οποίο αν είναι όντως καλός θα τον ακούσω και θα τον σεβαστώ...Σε έργα μεγάλα που λες και εσύ με βρίσκεις σύμφωνο απλά και ο άσχετος πρέπει να ακούσει και κάποιον υφιστάμενο του...ίσως η εμπειρία του τον βοηθήσει..το έκανα και εγώ πολλές φορές και μου βγήκε σε καλό...

Link to comment
Share on other sites

Εφτιαχνα ενα δημοσιο εργο νομαρχιας που αναδοχος ηταν μια ελληνικη εταιρια.

(Μεχρι εδω ολα καλα)

Τοποθετει εναν αρχιτεκτονα-μηχανικο Ελληνα με πτυχιο απο Ιταλια...

(οταν το εμαθα η πρωτη λεξη που ειπα ηταν Ωχχχχχχ)

Και αρχιζει το εργο...δεν ηξερε που του πηγαιναν τα 4!!Παντελως ασχετος..ειλικρινα το λεω αυτο...και συνηθως οι ασχετοι ειναι και οι πιο επικινδυνοι (ετσι συνηθιζω να λεω).

Υπηρχαν πληθος απο σχεδια π.χ. λεπτομερειες οπλισμου πεδ/δοκων,λεπτομερειες υποστυλωματων κ.τ.λ.

Ερχονται για παραλαβη οπλισμου απο νομαρχια,και αλλοι μεγαλοι,προεδρος εταιριας κ.τ.λ.

Εχοντας λοιπον ολα αυτα τα σχεδια στα χερια μου,ζητανε απο την νομαρχια τις λεπτομερειες οπλισμου πεδ/δοκων.Αυτος επειδη ηθελε να δειξει οτι κατι κανει αρπαζει ενα σχεδιο απο τα χερια μου και τρεχει σ'αυτους...δεν του μιλησα..τον αφησα...και απομακρυνθηκα επιτηδες.

Μετα απο λιγη ωρα...ακουω την φωνη του να λεει ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗΗΗΗ!!

Γελαγα εγω.....κατεβαινω κατω του λεω:Τι τρεχει,τι φωναζεις?

Μου λεει η πεδιλοδοκος επρεπε να εχει αλλους δυο συνδετηρες μεσα και κατι παλαβα...τον αφησα και οταν τελειωσε του λεω:

Kρατας τις λεπτομερειες υποστυλωματων,και οχι των πεδ/δοκων...

 

Αυτος απλα εβλεπε μια τοιχιοκολωνα και νομιζε οτι ηταν η πεδ/δοκος....

Link to comment
Share on other sites

Εφτιαχνα ενα δημοσιο εργο νομαρχιας που αναδοχος ηταν μια ελληνικη εταιρια.

(Μεχρι εδω ολα καλα)

Τοποθετει εναν αρχιτεκτονα-μηχανικο Ελληνα με πτυχιο απο Ιταλια...

(οταν το εμαθα η πρωτη λεξη που ειπα ηταν Ωχχχχχχ)

Και αρχιζει το εργο...δεν ηξερε που του πηγαιναν τα 4!!Παντελως ασχετος..ειλικρινα το λεω αυτο...και συνηθως οι ασχετοι ειναι και οι πιο επικινδυνοι (ετσι συνηθιζω να λεω).

Υπηρχαν πληθος απο σχεδια π.χ. λεπτομερειες οπλισμου πεδ/δοκων,λεπτομερειες υποστυλωματων κ.τ.λ.

Ερχονται για παραλαβη οπλισμου απο νομαρχια,και αλλοι μεγαλοι,προεδρος εταιριας κ.τ.λ.

Εχοντας λοιπον ολα αυτα τα σχεδια στα χερια μου,ζητανε απο την νομαρχια τις λεπτομερειες οπλισμου πεδ/δοκων.Αυτος επειδη ηθελε να δειξει οτι κατι κανει αρπαζει ενα σχεδιο απο τα χερια μου και τρεχει σ'αυτους...δεν του μιλησα..τον αφησα...και απομακρυνθηκα επιτηδες.

Μετα απο λιγη ωρα...ακουω την φωνη του να λεει ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗΗΗΗ!!

Γελαγα εγω.....κατεβαινω κατω του λεω:Τι τρεχει,τι φωναζεις?

Μου λεει η πεδιλοδοκος επρεπε να εχει αλλους δυο συνδετηρες μεσα και κατι παλαβα...τον αφησα και οταν τελειωσε του λεω:

Kρατας τις λεπτομερειες υποστυλωματων,και οχι των πεδ/δοκων...

 

ΧΑΧΧΑΧΑΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑ

 

Ωραίες αυτές οι ιστορίες....Και εγώ Πολιτικός Μηχανικός από τει είμαι αλλά Εργοδηγός και Επιστάτης δούλευα και πιστεύω ως απόφοιτοι τει μεχρι αυτή τη βαθμίδα μπορούμε να δουλέψουμε εκτός και αν θέλουμε να κάνουμε κάτι παραπάνω....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.