Μετάβαση στο περιεχόμενο

Βαθαίνει η κρίση στον κατασκευαστικό κλάδο


aginor

Recommended Posts

παντως ενας πολεμος ευνοει παντα τον κατασκευαστικο τομεα και τους μηχανικους που επιζουν απο τον πολεμο

 

ανοικοδομηση του ιρακ -θυμησου

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 118
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Οταν λέμε πόλεμος εννοούμε ένα διημεράκι και ένα ντου στο Καστελόριζο, για να μάθουμε ποιος είναι το boss στην περιοχή. Κατάληψη στο Καστελόριζο = τα κάνουν πάνω οι δικοί μας, έχε γεια ΑΟΖ κλπ. Φτου, κακό-χρόνο-να-χω !

 

Πάντως με Ερντογάν Πρωθυπουργό, θεωρώ ότι όλα γίνονται! Η Τουρκία, είναι Τουρκία. Δεν μιλάμε για μια φυσιολογική χώρα.

Link to comment
Share on other sites

καλο δεν το σκεφτηκε ο πορδιπουργος!!! αν βομβαριδισει μονος του την ελλαδα, και θα μιωθουν οι συνταξιουχοι, θα μειωθουν οι ΔΥπαλληλοι, θα μειωθουν οι μαθητες και γενικα τα εξοδα. θα ανεβει το αξιομαχο του ελ στρατου, αφου θα καταφερει επιτυχως την εκτελεση της αποστολης.

και μετα ειναι μια καλη ευκαιρια για αναπτυξη. ολοι οι μηχανικοι θα εχουν δουλεια, και ο τελευταιος μεταναστης θα ξαναπιασει στο γιαπι, γενικα ο κατασκευαστικος κλαδος θα χτυπησει κοκκινα, ο κοσμος θα γυρισει στην εκκλισια για να προσευχηθει.

κοιτα να δεις που μιαζει με πιο βιοσιμη λυση.......

ελπιζω να μην εχουμε κανενα μελος "ypourgos", "prothipoyrgos" "geetha" κτλ. μην τους μπαινουν ιδεες.

Link to comment
Share on other sites

Το εφαρμόζουν χρόνια οι δικηγόροι, να δίνουν ένα μικρό τμήμα των αμοιβών τους.

 

Που να σας λέγανε, ο έχων δυο χιτώνας κλπ. :D

Link to comment
Share on other sites

Που να σας λέγανε, ο έχων δυο χιτώνας κλπ. :D

 

Δηλαδή ΔΕΝ μίλαγες για κατανομή του 5% που δίνουμε ήδη, μίλαγες για παραπάνω εισφορά.......:D

 

Οκ, κ εμείς από τίνων την εισφορά θα ωφελούμαστε?Ή μήπως δεν προτείνεις να ωφελούμαστε κ εμείς.....

 

Τόσα χρόνια δηλαδή ματώνω να μην έχω άλλα αφεντικά, θα μου βγει ο κάθε πονηρίδης συνάνθρωπός μου να ωφελείται από τη δουλειά μου πέρα από τα επιτρεπτά όρια...

 

Τέτοιες ιδέες φίλε, κ εγώ τις επικροτώ, πίστεψέ με έχω πάρα πολλές ιδέες για την κοινή ωφέλεια, αλλά ΔΕΝ μπορούν να εφαρμοστούν σε αυτή την πανέμορφή χώρα με τους σκατένιους κατοίκους, είναι για Σκανδιναβικά μοντέλα κοινωνίας....

Link to comment
Share on other sites

zavi, η εισφορά θα ήταν (δε λέω είναι γιατί δεν υπάρχει περίπτωση ) έσοδο για τους μηχανικούς απο τους μηχανικούς. Υπέρ αναξιοπαθούντων συναδέλφων. :D

Link to comment
Share on other sites

Προφανως δεν εχει συνειδητοποιησει κανενας τι σημαινει πτωχευση.Στη δικη μας περιπτωση σημαινει οτι δηλωνουμε αδυναμια αυτονομιας. Εγκαθισταται κλιμακιο των δανειστων μας, οπως γινεται τωρα δηλαδη, με τη διαφορα οτι ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΑΚΕΤΑ ΣΤΗΡΙΞΗΣ. Ξεχναμε μια για παντα τα 110 δις, κ σου λενε οι δανειστες: ποσα εβγαλες μεγαλε αυτο το μηνα? 5 δις απο φορους κλπ? Ωραια, τα 4 ειναι δικα μου για να αποπληρωσεις κ το 1 που σου απομενει το μοιραζεις στον κοσμο σε μισθους, συνταξεις, φαρμακα, εξοπλισμους.

 

Διαφωνώ , δεν μπορούν να κάνουν τίποτα.

Αλλά , χρειάζεται πρωθυπουργός και πολιτικοί με @@.

Τι θα κάνουν , οι δανειστές , πόλεμο;

To μόνο που μπορούν να κάνουν είναι να χρησιμοποιήσουν έμμεσα την Τουρκία.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ακόμα με τα lego (κατασκευές) ασχολείστε? Πάει αυτός ο κλάδος πέθανε ούτε σε 10 χρόνια δεν σηκώνει κεφάλι....Η εξωτερικό (αν υπάρχει και τίποτα εκεί) ή αλλαγή ρότας. Εσείς οι πιο έμπειροι το ξέρετε αυτό έτσι δεν είναι?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.