Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Ηλεκτρολόγων Μηχανικών ή Μηχανικών Η/Υ ??


LordLothar

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 41
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

************************************************

(Οι αστερίσκοι πήραν τη θέση προσβήτικών εκφράσεων / ilias )

 

Παρατήρηση: Σεβόμαστε τους συνομιλητές μας, δεν τους προσβάλουμε και δεν τους ειρωνευόμαστε. Προσπαθήστε να είστε πιο κόσμιοι και προσεκτικοί στην επιλογή των λέξεων που χρησιμοποιείτε.

Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής!

Ευχαριστώ, ilias

Link to comment
Share on other sites

digia,

Κατ'αρχάς μία επίσκεψη στο site της σχολής μου θα σε πεισει για το επίπεδο των καθηγητών και όντως ηταν σε τέτοιες εταιρίες,δες και μόνης σου στους διδάσκοντες

http://www.inf.uth.gr/

Δεύτερον οι λόγοι για την επερχόμενη μετονομασία ειναι παρα πολλοι, ο πιο σημαντικός ίσος είναι ότι το ηλεκτρικο ρεύμα ξεπερνάει την παραδοσιακή του μορφή και γίνεται ψηφιακό.Ήδη η ΔΕΗ θα εγκαταστήσει ψηφιακούς κατανεμητές στο δίκτυο της.Αυτό που αναφέρω δεν τα βγάζω από το μυαλό μου, καθηγητές μας τα έχουν πει

Και όσο αναφορά για τα εργαστήρια, έχεις δίκιο η σχολή δεν εχει εργαστήρια για ηλεκτρολόγους, ΑΛΛΑ ούτε και οι άλλες σχολές έχουν αξιοπρεπή εργαστήρια, υποτυπώδεις εγκαταστάσεις εχουν.Κανονικά σε όλο τον κόσμο τα εργαστήρια τετοιων σχολών ειναι τεράστιες και σύγχρονες εγκαταστάσεις που ξεπερνάνε τα 3000 m2.Πάντως μας έχουν πει πως εργαστήρια θα γίνονται σε χώρους της ΔΕΗ

Νομίζω ότι σου απάντησα σε όλες σου τις ερωτήσεις.

Φιλικά Πάντα

Link to comment
Share on other sites

************************************************

(Οι αστερίσκοι πήραν τη θέση προσβήτικών εκφράσεων / ilias )

 

Παρατήρηση: Σεβόμαστε τους συνομιλητές μας, δεν τους προσβάλουμε και δεν τους ειρωνευόμαστε. Προσπαθήστε να είστε πιο κόσμιοι και προσεκτικοί στην επιλογή των λέξεων που χρησιμοποιείτε.

Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής!

Ευχαριστώ, ilias

 

Δημοκρατικοτατο φορουμ

Link to comment
Share on other sites

κοιτα οσα γνωριζω για αυτο το τμημα ειναι γιατι ο φιλος μου φοιτει στην πατρα μηχανικος ηλεκτρονικων υπολογιστων και οσα ειπα παραπανω για το τμημα της πατρας μου τα ειπε αυτος !! αν εθιξα την σχολη σου ειλικρινα εχεις την συγνωμη μου απλα ειχα μεγαλη απορεια πως θα γινουν εργαστηρια σχετικα με τους ηλεκτρολογους αλλα με κατατοπισες πληρως !!!!! καλα αποτελεσματα στην εξεταστικη συναδελφε !!!

Link to comment
Share on other sites

"Δεύτερον οι λόγοι για την επερχόμενη μετονομασία ειναι παρα πολλοι, ο πιο σημαντικός ίσος είναι ότι το ηλεκτρικο ρεύμα ξεπερνάει την παραδοσιακή του μορφή και γίνεται ψηφιακό.Ήδη η ΔΕΗ θα εγκαταστήσει ψηφιακούς κατανεμητές στο δίκτυο της.Αυτό που αναφέρω δεν τα βγάζω από το μυαλό μου, καθηγητές μας τα έχουν πει"

 

Oι καθηγητές σου έχουν πολύ χιούμορ τελικά, καθώς η άνωθεν δικαιολογία είναι τουλάχιστον εφάμιλλη σε αστειότητα των σχετικών με τον Τσάκ Νόρρις ανέκδοτα...

Link to comment
Share on other sites

δεν ισχυει κατι τετοιο ?? και εγω παραξενευτικα να πω την αληθεια γιατι η ΔΕΗ αυτη τη στιγμη ειναι υπο διαλυση αλλα για να το λεει καποιος ποιο σχετικος με το αντικειμενο κατι θα ξερει ??? διαφωτιστε λιγο την κατασταση να μην γινεται παραπληροφορηση !!!

Link to comment
Share on other sites

Bασικά θα ήθελα να κάνω μια επίκληση της κοινής λογικής, η οποία καθώς φαίνεται δεν είναι πάντα αυτονόητη ή τόσο κοινή. Βεβαίως είναι ανθρώπινο κάποιος στην χαρά της προσμονής πράγματος τινός, να μην μπορεί να δεί καν τι είναι κοινή λογική, γι΄αυτό θα ήθελα από περιέργεια να ρώτησω, πόση κοινή λογική βλέπετε να έχει το παρακάτω κείμενο.

 

"Δεύτερον οι λόγοι για την επερχόμενη μετονομασία ειναι παρα πολλοι, ο πιο σημαντικός ίσως είναι ότι το ηλεκτρικο ρεύμα ξεπερνάει την παραδοσιακή του μορφή και γίνεται ψηφιακό.Ήδη η ΔΕΗ θα εγκαταστήσει ψηφιακούς κατανεμητές στο δίκτυο της.Αυτό που αναφέρω δεν τα βγάζω από το μυαλό μου, καθηγητές μας τα έχουν πει"

 

Δυστυχώς η πραγματικότητα είναι πολύ πιο πεζή και κυνική πάντως από την ... ψηφιοποίηση του ηλεκτρικού ρεύματος! (Ταπεινή μου γνώμη)

Link to comment
Share on other sites

Bασικά θα ήθελα να κάνω μια επίκληση της κοινής λογικής, η οποία καθώς φαίνεται δεν είναι πάντα αυτονόητη ή τόσο κοινή. Βεβαίως είναι ανθρώπινο κάποιος στην χαρά της προσμονής πράγματος τινός, να μην μπορεί να δεί καν τι είναι κοινή λογική, γι΄αυτό θα ήθελα από περιέργεια να ρώτησω, πόση κοινή λογική βλέπετε να έχει το παρακάτω κείμενο.

 

"Δεύτερον οι λόγοι για την επερχόμενη μετονομασία ειναι παρα πολλοι, ο πιο σημαντικός ίσως είναι ότι το ηλεκτρικο ρεύμα ξεπερνάει την παραδοσιακή του μορφή και γίνεται ψηφιακό.Ήδη η ΔΕΗ θα εγκαταστήσει ψηφιακούς κατανεμητές στο δίκτυο της.Αυτό που αναφέρω δεν τα βγάζω από το μυαλό μου, καθηγητές μας τα έχουν πει"

 

Δυστυχώς η πραγματικότητα είναι πολύ πιο πεζή και κυνική πάντως από την ... ψηφιοποίηση του ηλεκτρικού ρεύματος! (Ταπεινή μου γνώμη)

Nα συμφωνησω μαζι σου? το λεω διστακτικα γιατι ουτε εγω το αντιλαμβανομαι τελεια :(

Link to comment
Share on other sites

παπα-mike μπορεις να μας το εξηγησεις λιγο αναλυτικοτερα ή ο αλλος συναδελφος?? γιατι δεν γνωριζω καθολου για το συγκεκριμενο θεμα..

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.