Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Ντροπή η ανακοίνωση της ΕΕΤΕΜ...


Recommended Posts

Ντροπή η ανακοίνωση της ΕΕΤΕΜ...ενοχλήθηκε επειδή η γνωμ. ΝΣΚ δεν ανέφερε τους Πολιτικούς Δομικών έργων και Έργων υποδομής. Για τους Τοπογράφους κουβέντα ε??

 

ΑΥΤΟΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΘΙΓΟΝΤΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ!

 

Ε βέβαια,περισσότερες ψήφους είναι Πολιτικοί παρά οι Τοπογράφοι...γιαυτό δεν θα γίνεται ΠΟΤΕ επιμελητήριο...ΡΕΖΙΛΙΑ..

 

http://www.eetem.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=347:2011-04-02-14-30-22&catid=54:news&Itemid=18

Link to comment
Share on other sites

το τεε τους έχει όλους ,μαζί. ενωμένους. Επίσης υπάρχουν και οι σύλλογοι (πσδατμ κλπ). Αν είχαμε ένα φορέα που να έχει ενωμένους τους τε, τότε δεν θα περιμέναμε 28 χρόνια για ΕΔ.

Link to comment
Share on other sites

αν υπήρχε τρόπος η εετεμ, να λαμβάνει κάθε χρόνο τις συνδρομές

τι μας λες?? οι συνδρομες τους φταινε?? τους την εκοψα μαχαιρι. θελαν και συνδρομη οταν ημασταν στον στρατο......

βρες μου κατι ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΟ που προσφερει η ΕΤΕΕΜ για να μπορεσει και να μαζεψει συνδρομες και να μας συσπιρωσει. προσεξε οτι το μεγαλυτερο μερος των ΤΕ (αλλα και τον ΠΕ) δεν ασχολειται με κατι που του χροιαζονται τα περιφημα ΕΔ.

Link to comment
Share on other sites

το τεε τους έχει όλους ,μαζί. ενωμένους. Επίσης υπάρχουν και οι σύλλογοι (πσδατμ κλπ). Αν είχαμε ένα φορέα που να έχει ενωμένους τους τε, τότε δεν θα περιμέναμε 28 χρόνια για ΕΔ.

 

Εσύ δεν είσαι υποψήφιος με την ΕΕΤΕΜ ή κάνω λάθος;;

 

Γιατί να μην υπάρχει αυτός ο γ........ος ο φορέας και να ταλαιπορούμαστε ετσί;;

Link to comment
Share on other sites

συμφωνώ ότι στην παρούσα φάση δεν υπάρχει λόγος να πληρώνεις για κάτι που ουσιαστικά δεν σου προσφέρει τπτ. Λέω όμως ότι αν ήμασταν ενωμένοι και διεκδικούσαμε μαζί αυτά που έπρεπε να έχουμε εδώ και πολλά χρόνια, τότε τα πράγματα θα ήταν καλύτερα. Εγώ δεν τα βάζω ούτε με το το ΤΕΕ ούτε με τους ΠΕ. Απλά το ΤΕΕ είναι οργανωμένο. εμείς δεν είμαστε.

ΥΓ. ναι είμαι υποψήφιος

Link to comment
Share on other sites

καλα αν υπαρχει, εστω υπαρξει καποτε ελπιδα να βοηθησει η ΕΤΕΕΜ τους ΤΕ τοτε βλεπουμε. αν συνεχιζει να λειτουργει σαν μια διαλυμενη δημοσια υπηρεσια, τοτε ΜΗΝ μας ενοχλειται. ο κοσμος, γενικα οχι μονο οι ΤΕ, πλεον δεν εχει χρονο ουτε για τα βασικα, δεν θα παιζουμε με τις φιλοδοξιες του καθενος και με τα δικα τους προσωπικα-συντεχνιακα συμφεροντα.

γιατι εκατσα μεσα στην ΕΤΕΕΜ περιπου μιση ωρα για να γραφτω οταν αποφοιτησα και μου γυρισε το στομαχι.....

Link to comment
Share on other sites

συμφωνώ ότι στην παρούσα φάση δεν υπάρχει λόγος να πληρώνεις για κάτι που ουσιαστικά δεν σου προσφέρει τπτ. Λέω όμως ότι αν ήμασταν ενωμένοι και διεκδικούσαμε μαζί αυτά που έπρεπε να έχουμε εδώ και πολλά χρόνια, τότε τα πράγματα θα ήταν καλύτερα. Εγώ δεν τα βάζω ούτε με το το ΤΕΕ ούτε με τους ΠΕ. Απλά το ΤΕΕ είναι οργανωμένο. εμείς δεν είμαστε.

ΥΓ. ναι είμαι υποψήφιος

 

Ωραία...το λέω δημόσια..εγω σε ψήφισα...αν με το καλό,στο εύχομαι κιόλας να βγείς,το νου σου για την ειδικότητά μας..θα τους το βάλεις καλά στο μυαλό τους..γιατί γραμμένους μας έχουν..

 

καλα αν υπαρχει, εστω υπαρξει καποτε ελπιδα να βοηθησει η ΕΤΕΕΜ τους ΤΕ τοτε βλεπουμε. αν συνεχιζει να λειτουργει σαν μια διαλυμενη δημοσια υπηρεσια, τοτε ΜΗΝ μας ενοχλειται. ο κοσμος, γενικα οχι μονο οι ΤΕ, πλεον δεν εχει χρονο ουτε για τα βασικα, δεν θα παιζουμε με τις φιλοδοξιες του καθενος και με τα δικα τους προσωπικα-συντεχνιακα συμφεροντα.

γιατι εκατσα μεσα στην ΕΤΕΕΜ περιπου μιση ωρα για να γραφτω οταν αποφοιτησα και μου γυρισε το στομαχι.....

 

το ίδιο συνάδελφε....τους μούτζωσα κιόλας μόλις έφυγα..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ συνάδελφοι, από την μικρή μου εμπειρία, έμαθα ότι Τ' αγαθά κόποις κτώνται. Δεν έχω ασχοληθεί ποτέ με τα συνδικαλίστικά. Απλά με ενδιαφέρει, αν μπορώ, να κάνω κάτι καλύτερο για τον κλάδο. Τίποτα περισσότερο και τίποτε λιγότερο. Τώρα τι θα γίνει δεν ξέρω, ίσως και αυτοί να έχουν χαλαρώσει στις καρέκλες του "δημοσίου". Δεν με ενδιαφέρει όμως. Εγώ προσπαθώ κάθε μέρα να γίνομαι καλύτερος.

Ευχαριστώ george!

Εύχομαι να γίνει κάτι

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.