Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Site e-poleodomia κάτω, λόγω μη ανανέωσης domain!


Mdim

Recommended Posts

η πλάκα είναι ότι σήμερα είναι η πρώτη φορά που αποφάσισα να μπω επειδή κάποιος έδεινε από εδώ ένα λινκ για τα διακιολογητικά που χρειάζονται για κτίσματα προ του '55...

Αυτός ο Μέρφυ...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 30
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Απίστευτο! Ξέχασαν να πληρώσουν για την ανανέωση του ονόματος. Ή μήπως όντως 'δεν υπάρχει σάλιο'.

 

 

Πηγή

 

Έλα τώρα που "ξέχασαν"! Ξεφτιλισμένο κράτος έχουμε, δεν το καταλάβατε ακόμα; Πάλι καλά που το diavgeia.gov.gr λήγει τον 7/2012 οπότε κάποια στιγμή θα αναρτηθεί εκεί το ...κονδύλι των 25 ευρώ για να ανέβει ξανά το poleodomia.gov.gr αλλιώς την είχαμε άσχημα! Φανταστείτε να είχε λήξει και αυτό τώρα! :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

παιδιά

Είπα και γω (τώρα στα γεράματα μου) να πάρω κωδικό αλλά δεν μπορώ να μπω

Πήρε κανείς σας κωδικό; Δουλεύει;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
παιδιά

Είπα και γω (τώρα στα γεράματα μου) να πάρω κωδικό αλλά δεν μπορώ να ..

επειδή αναφέρει ότι εξουσιοδοτημένοι χρήστες μπορούν…. κτλ μεταξύ αυτών συμπεριλαμβάνεται και:

Υπολογισμός Προστίμων

Σε περίπτωση που βεβαιωθεί αυθαίρετη κατασκευή, πρέπει να υπολογιστούν τα πρόστιμα. Ο υπολογισμός γίνεται με βάση την ισχύουσα νομοθεσία και λαμβάνοντας υπόψη το έτος κατασκευής του αυθαιρέτου, το είδος της κατασκευής κλπ. αυτόματα από το σύστημα. Καλύπτονται πρόστιμο ανέγερσης και πρόστιμα διατήρησης, καθώς και οι πιθανές προβλεπόμενες εκπτώσεις

Συντάσσεται χρηματικός κατάλογος αυτόματα από το σύστημα με δυνατότητα υπολογισμού των ετήσιων προσαυξήσεων και στέλνεται στην αρμόδια ΔΟΥ.

Επίσης οι διαδικασίες ενστάσεων, αποδοχής κλπ καλύπτονται από το σύστημα

Αντίστοιχες διαδικασίες (πλην της επιβολής προστίμου) τηρούνται και για τα τις υποθέσεις Επικινδύνων και Υγρασιών

Ήθελα να δω αν πράγματι ισχύει κάτι τέτοιο;

(πάντως θα ήταν χρήσιμο αν πράγματι υπάρχει-γιατί και σ’ αυτό το κεφάλαιο η νομοθεσία είναι μαλλιά –κουβάρια)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που ξέρω σίγουρα είναι ότι οι πολεοδομίες έτσι υπολογίζουν-στέλνουν-ενημερώνουν δικτυακά τα πρόστιμα.Κοινοί χρήστες δεν ξέρω αν μπορούν.

Link to comment
Share on other sites

manoli

καλημέρα

Είσαι σίγουρος ότι υπολογίζει τα πρόστιμα;

(Ο υπάλληλος εδώ παιδεύεται κάθε φορά με χειρόγραφο υπολογισμό)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.