Μετάβαση στο περιεχόμενο

[ΤΣΜΕΔΕ] Κάλυψη ιατρικών εξετάσεων


Recommended Posts

ysar ,παμε το δευτερο για θεωρηση;

 

Ναι το πηγα.

Υπαρχει αποφαση οπου ΟΛΕΣ οι εργαστηριακες εξετασεις, ακομα και του 1 Ευρω θελουν θεωρηση.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, 1 φυλλο η επισκεψη και 1 φυλλο με τα χαρακτηριστικα των φακων/γυαλιων

Για θεωρηση των εξετάσεων σε διαγνωστικό κέντρο μπορούμε να πάμε και στο υποκατάστημα στην Αγια Παρασκευή ή μόνο στα κεντρικά στην Αθήνα;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Πριν από ένα μήνα πήρα κι εγώ το νέο βιβλιάριο του ΤΣΜΕΔΕ.

Γνωρίζει κανείς να μου πει αν πχ θέλω να κάνω εξετάσεις αίματος τι πρέπει να κάνω?

Αναφέρομαι σε προληπτικές εξετάσεις χωρίς να μου τις έχει γράψει κάποιος ιατρός, σαν ετήσιο check up για παράδειγμα.

 

Το ρωτάω αυτό γιατί πλην του οφθαλμίατρου δεν μου έχει τύχει ξανά να χρησιμοποιήσω την ασφάλειά μας για κάτι άλλο

(και μακάρι να μην την χρησιμοποιήσω ποτέ εδώ που τα λέμε)…

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Ξέρει κανείς να απαντήσει?

Link to comment
Share on other sites

πρεπει να στις γραψει καποιος γιατρος συμβατης με τις εξετασεις ειδικοτητας πανω στο βιβλιαριο/πηγαινε σε εναν συμβεβλημενο,μετα πας το παραπεμπτικο των εξετασεων στο τσμεδε για θεωρηση και τελος πας σε συμβεβλημενο διαγνωστικο κεντρο για τις εξετασεις..

Link to comment
Share on other sites

Για θεωρηση των εξετάσεων σε διαγνωστικό κέντρο μπορούμε να πάμε και στο υποκατάστημα στην Αγια Παρασκευή ή μόνο στα κεντρικά στην Αθήνα;

 

Στην Αγία Παρασκευή γίνεται.....

 

mxyak790, Σωστά τα λες αλλά μπορεί να τις γράψει και μη συμβεβλημένος γιατρός, απλά για ενημέρωση....

Link to comment
Share on other sites

mixyak790, σ' ευχαριστώ για την πληροφορία...

 

Μετά από αυτό πρέπει να πάω πχ και την απόδειξη από το διαγνωστικό κέντρο στο ΤΣΜΕΔΕ ή όχι?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.