Μετάβαση στο περιεχόμενο

Διαδικασία αμοιβών στην έκδοση ΠΕΑ


jmoirots

Recommended Posts

Συνάδελφοι καλησπέρα.

Έκανα μια ενεργειακή επιθεώρηση σε ένα διαμέρισμα 120 τμ. Σύμφωνα με τις νόμιμες αμοιβές (αν δεν κάνω λάθος) είναι 2 ευρώ/τμ με ελάχιστο 150 ευρώ.Μπήκα στο σύστημα αμοιβών να τα υποβάλλω και μου βγάζει σα νόμιμη αμοιβή 150 ευρώ!Εγώ είχα πει στην πελάτισσα ότι η νόμιμη ήταν 240 και της έκανα και μια μικρή έκπτωση!Είμαι λάθος?Τι συμβαίνει με το σύστημα??

Link to comment
Share on other sites

Εχουν καταργηθεί οι νόμιμες εδώ και καιρό..... Οι αμοιβές είναι κατόπιν διαπραγμάτευσης.... Από το σύστημα αμοιβών παίρνουμε μόνο το Α/Α και ανεβάζουμε κανα συμφωνητικό (όσοι κάνουν τέλος πάντων..) τίποτε άλλο...

Link to comment
Share on other sites

Ναι το γνωρίζω ότι έχουν καταργηθεί...Απλά διερωτώμαι ότι εφόσον το σύστημα βγάζει πάντα τις νόμιμες αμοιβές και εμείς ανεβάζουμε συμφωνητικό με τη συμφωνηθείσα, τότε δε θα έπρεπε να βγάζει μια αμοιβή με 2 ευρώ/τμ??

Link to comment
Share on other sites

το συστημα βγαζει κανονικα τιμες..........ο συνάδελφος εκανε καποιο λαθος , στα μετρα που εβαλε μαλλον.............

Edited by savas76
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλησπέρα .

 

θα ήθελα να ρωτήσω στην περίπτωση που υπάρχει επικαρπία και υψηλή κυριότητα μαζί στο διαμέρισμα που βγάζω το Π.Ε.Α. στο Τ.Ε.Ε. διαχείριση αμοιβών ποιον βάζω σαν ιδιοκτήτη από τους δύο ?  

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και απο μένα.

Θέλω να κάνω μια ερώτηση..Εχω εκδόσει ένα ΠΕΑ, αλλά πληρωθηκα στο χέρι..Κανονικά, με απόδειξη και συμφωνητικό.

Την εντολή αμοιβής που εξέδωσε το σύστημα του ΤΕΕ την χρησιμοποιώ κάπως?

 

Ευχαριστώ

Edited by menelaos_xanthi
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.