Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Αμοιβή τοπογραφικού για διόρθωση ορίων στο Κτηματολόγιο


ARS

Recommended Posts

Γεια σας συνάδελφοι...επειδή το κτηματολόγιο δεν έχει ακουστεί πολύ εδώ μέσα ας κάνω μια ερώτηση...

Όποιος έχει ασχολιθεί πόσο περίπου πέρνει για ένα τοπογραφικό το οποίο χρησιμοποιείται για την διόρθωση ορίων οικοπέδου/ων? Εννοείται πως είναι εξαρτημένο σε ΕΓΣΑ και είναι πλήρες...Εγώ είναι στην περιοχή της Χαλκίδας και έχου ακούσει κ τρελές για την γνώμη μου τιμές(ελάχιστες) όπως 200 ευρώ για 400μ2 οικόπεδο...μα είναι δυνατόν? ενώ για δασαρχείο ζητάνε 400? και βέβαιο το τοπογραφικό για διόρθωση ορίων στο κτηματολόγιο έχει περισσότερη δουλειά και μέχρι να βρεθούν κ να συμφωνήσουν κ οι όμοροι μπορεί να πάρει και εβδομέδες να πληρωθείς....

κάποια γνώμη????

Link to comment
Share on other sites

από συνάδελφο άκουσα για 350μ2 ----> 900€ καθαρά.

:wink:

 

Περιοχή Γλυκά Νερά.

 

 

Βέβαια σήμερα σε μια ταβέρνα ο ιδιοκτήτης μου είπε ότι για αλλαγή χρήσης του χώρου της ταβέρνας έδωσε 30.000€ στον μηχανικό και δικηγόρο !! :shock: :shock: :shock:

 

Άσχετο .....αλλά...... :wink:

Link to comment
Share on other sites

για 350μ2 ----> 900€ καθαρά

not bad! ναι ars στη Χαλκίδα και γενικά στην επαρχία οι τιμές είναι πολύ χαμηλές.

Link to comment
Share on other sites

Και ρωτάω εγώ... τι πρεπει να γίνει με τους συνάδελφους ή καλύτερα τον συνάδελφο που πέρνει 200ευρώ για διόρθωση την στιγμή που η κανονικλη τιμή είναι πάνω από 500????και σε όλους τους υπόλιπους έχει δημιουργίσει πρόβλημα????

Link to comment
Share on other sites

τι να κάνεις ?

 

απλά του λες ότι είναι αντιδεοντολογικό και μλκια ....ΚΑΙ ΧΑΛΑΣ ΤΗΝ ΠΙΑΤΣΑ.

 

Δεν φταίει ο θύτης όταν δεν υπάρχει στιβαρό θεσμικό πλαίσιο !!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 3 years later...
  • 3 years later...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.