Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αμοιβές στο εξοικονόμηση κατ' οίκον


Recommended Posts

Προσωπικά έχω εισπράξει αμοιβή για τα δύο ΠΕΑ, 720 ευρώ+ΦΠΑ, για νομοκατοικία 240τμ

Επίσης, εάν δεις τις αποφάσεις υπαγωγής θα δεις αμοιβές που ξεπερνάνε τα 1400 ευρώ για τα δύο ΠΕΑ

Έχεις εισπράξει 720, το θέμα είναι αν θα τα εισπράξει και ο πελάτης από το πρόγραμμα. Μήπως έχει να κάνει με πολυκατοικία και όχι για μεμονομένο διαμέρισμα ή μονοκατοικία?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 151
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

αυτό για το μέγιστο όριο που το γράφει? Ο οδηγός του προγράμματος δεν αναφέρει κάτι.

Επίσης από τις υπαγωγές φαίνεται ότι επιδοτούνται και μεγαλύτερα ποσά.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις εισπράξει 720, το θέμα είναι αν θα τα εισπράξει και ο πελάτης από το πρόγραμμα. Μήπως έχει να κάνει με πολυκατοικία και όχι για μεμονομένο διαμέρισμα ή μονοκατοικία?

Μη το ψάχνεις. Τα εισέπραξε ο πελάτης και μετά μου τα έδωσε.

Και πάρα πολλές φορές έχω εισπράξει (και ο πελάτης) περισσότερα από 250 ανά ΠΕΑ.

Σίγουρα δεν υπάρχει όριο.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις εισπράξει 720, το θέμα είναι αν θα τα εισπράξει και ο πελάτης από το πρόγραμμα. Μήπως έχει να κάνει με πολυκατοικία και όχι για μεμονομένο διαμέρισμα ή μονοκατοικία?

240 τμ Χ 1,5 €/τμ = 360 € Χ 2 ΠΕΑ = 720 € + ΦΠΑ. Τόσα θα εισπράξει από το πρόγραμμα.

 

Τα όρια καθορίζονται από την "νόμιμη αμοιβή" :  (2,0 €/τμ για διαμερίσματα με min 150 € και 1,5 €/τμ για μονοκατοικίες με min τα 200 €) + ΦΠΑ

Edited by nick_61
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Επαληθεύω και εγώ τους προλαλήσαντες καθώς εκτός του ότι το έχω παρατηρήσει στις εγκρίσεις υπαγωγής, και το έχω ψάξει με ερώτηση στο υπουργείο, πριν 10 μέρες προχώρησα σε τελική εκταμίευση για το εξοικονομώ που έκανα για το δικό μου σπίτι το οποίο είναι 213μ2 και μας δόθηκαν 786€ μαζί με το φπα για τα 2 ΠΕΑ. 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.