Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αμοιβές στο εξοικονόμηση κατ' οίκον


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 151
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

η αμοιβη του συμβουλου πρεπει να την κατοχυρωνεις....

 

το ναχεις συμφωνησει Α και Β ΠΕΑ ειναι κλασικο

 

 

την αμοιβη την κυνηγα και η τραπεζα

Link to comment
Share on other sites

Για την αμοιβή συμβούλου, υπάρχει κάποιος να την έχει πληρωθεί;

 

Υποψιάζομαι ότι σε μία περίπτωση που είχα μπει πρέπει να μου τη φάγανε από την τράπεζα.

 

Παρόλα αυτά είχα διπλοτσεκάρει ότι στις αιτήσεις εμφανιζόμουν εγώ, είναι ικανοί να με σβήσανε τελικά χωρίς να το πήρα χαμπάρι;

Link to comment
Share on other sites

ναι, ειναι

δε μπορεις να εισαι διασφαλισμενος επ ουδενι.

ειναι λαμογια.

ξαφνικα θα χαθουν οι αποδειξεις σου, ολα τα στοιχεια που σε δηλωνουν συμβουλο, θα εμφανιστει το φαντασμα και θα σου κλεψει 250€

 

θα πρεπει να εισαι προιδεασμενος εξ αρχης, απο την καταθεση του 1ου φακελου και να τους κοψεις το βηχα αποτομα.

 

με το καλο δε βγαινει ακρη, να ξερεις

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα, δύο αποδείξεις που έκοψα τον Ιούλιο, πληρώθηκε η μία πριν από 20 ημέρες ενώ η άλλη ακόμα....

Link to comment
Share on other sites

ερώτηση:

 

τα ποσά του ΠΕΑ τα εισπράττει ως έχουν ο δικαιούχος, ή μπαίνουν στο πρόγραμμα (π.χ. 30% επιδότηση και τα ρέστα δόσεις κλπ κλπ) ;;;

Link to comment
Share on other sites

κυριοι να ρωτησω κατι...

 

1. ο μηχανικος μου εβγαλε το πρωτο πεα και πληρωθηκε απο μενα πριν παρω προεγκριση απο τραπεζα.ηταν σωστος;και αν πηγαιναν χαμενα τα λεφτα;

2.σπιτι 110 τμ μου πηρε 280 ευρω.τοσα επρεπε και αν ναι θα τα παρω εγω απο τραπεζα;ρωταω γιατι εκτος προγραμματος μπορουσα να βγαλω πεα με 150 ευρω και εδω περασε και την τιμη που δινει το κρατος..

3.με εχουν καλεσει απο τραπεζα για υπογραφη υπαγωγης στο προγραμμα απλα το καθυστερω λιγο για να βρω αλλον προμηθευτη(λεφτα μπροστα κλπ τα ξερετε).ο μηχανικος μου ζητα και αλλα λεφτα;ειμαι υποχρεωμενος να του δωσω και κυριως γιατι λετε ολοι γενικα με αυτο το προγραμμα οτι οτι συμφωνησεις;;;ετσι παει;γιατι εγω ξεκινησα σαν ιδιωτης με ορους προγραμματος...και βλεπω ολο τον κοσμο μηχανικους και προμηθευτες ναι μεν σε θελουν σαν πελατη να κονομησουν αλλα στα οικονομικα ορους δικους τους(ανεβηκαν τα υλικα,δεν ξερω αν εγκριθεις στο προγραμμα-να διασφαλιστω κλπκλπ)

 

Ο ΠΕΛΑΤΗΣ ΣΕ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΔΙΚΙΟ;ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΡΙΜΑ;

 

και στην τελικη αν δεν ηταν ο πελατης να χρεωθει σε τραπεζα μηχανικοι και σια θα ειχαν απο το πουθενα αυτην την δουλεια;

 

δεν παει μου αρεσει το προγραμμα να βγαλω λεφτα γιατι μου φερε ουρανοκατεβατους πελατες αλλα δεν μου αρεσει το προγραμμα στον τροπο πληρωμης;τι λετε;;;;;

 

και κυριως τι με συμβουλευετε με τον μηχανικο μου να κανω!και στην τελικα αν γινει στραβη και δεν πληρωθω τα πεα γιατι να ρισκαρω να αλλαξω εις βαρος μου τους ορους του προγραμματος;

σαν ξαναλεω δεν ζητω ευνοιες,ζητω κοσμο να παιζει με ορους συγκεκριμενους.....

 

 

 

 

ΒΓΗΚΕ ΕΝΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΕ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΚΑΚΑ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ:ΤΡΑΠΕΖΑ,ΜΗΧΑΝΙΚΟ,ΠΡΟΜΗΘΕΥΤΗ,ΙΔΙΩΤΗ

 

ΕΧΕΙ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΥΣ ΟΡΟΥΣ;ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ;4 ΟΜΑΔΕΣ ΘΑ ΤΡΑΒΑΝΕ ΝΑ ΜΕΙΩΣΟΥΝ ΤΗΝ ΧΑΣΟΥΡΑ ΤΟΥΣ ΕΙΣ ΒΑΡΟΣ ΤΗΣ ΑΛΛΗΣ ΟΜΑΔΑΣ;

 

ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΧΕΤΑΙ ΠΑΙΖΕΙ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ,ΟΠΟΙΟς ΟΧΙ ΔΕΝ ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ...

 

ΚΥΡΙΕ INZAKI ΜΟΥ ΛΕΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΙΑΣΦΑΛΙΣΤΩ....ΩΡΑΙΑ ΤΑ ΛΕΣ;ΠΕΣ ΜΑΣ ΟΜΩΣ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΔΟΥΛΕΙΑ ΓΙΑ 1 ΠΕΑ ΓΙΑ ΝΑ ΒΑΛΩ ΗΛΙΑΚΟ ΣΠΙΤΙ;ΑΥΤΟ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΚΑΙ ΣΤΑ ΛΕΦΤΑ ΟΧΙ;

 

ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΚΑΝΩ ΜΑΘΗΜΑ ΣΕ ΠΑΙΔΙΑ...ΑΝ ΠΛΗΡΩΘΩ ΜΕΣΩ ΕΣΠΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 5 ΜΗΝΕΣ ΕΧΩ ΔΙΚΙΟ...ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΩ ΜΑΘΗΜΑ ΣΤΑ ΜΙΚΡΑ Ή ΝΑ ΖΗΤΗΣΩ ΛΕΦΤΑ ΑΠΟ ΓΟΝΕΙΣ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΤΑ ΔΩΣΩ ΜΟΛΙΣ ΠΛΗΡΩΘΩ;ΠΩΣ ΣΑΣ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑΚΙ;

 

 

Μη γράφετε με κεφαλαία.

Απαγορεύετε από τους Κανόνες Συμμετοχής.

Παρακαλώ διαβάστε τους.

Ευχαριστώ, hkamp.

Edited by terry
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.