Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Εχεις UPS?


Faethon11

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 96
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Πως γίνεται και συνδέετε τόσες συσκευές στο UPS ;

 

Το πρώτο πράγμα που έκανα όταν το πήρα, ήταν να αγοράσω φις τύπου DIN (έτσι λέγονται αυτά τα τριπολικά που έχουν όσα UPS δεν έχουν σούκο) και να τροποποιήσω 2 πολύμπριζα κόβοντας το αρχικό σούκο φις που είχαν, ώστε να τα συνδέσω πάνω στο UPS. Δεν θυμάμαι τι λέει το manual αλλά αυτό κάνουν όλοι και δεν είχα ποτέ κανέναν πρόβλημα (φροντίζω βέβαια να μοιράζω κατά το δυνατόν τις καταναλώσεις και να μην τις φορτώνω σε μια παροχή του UPS).

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πολύμπριζο με τέτοιο αρσενικό (δεν θέλω να κάνω την πατέντα)

Επειδή βρήκα και ένα στο MediaMarkt της TRUST με 129€.

Αυτό που με έκανε κλικ είναι η εγγύηση €20.000 για το συνδεδεμένο εξοπλισμό.

Και αν γνωρίζει το κόστος κάποιος γιατί δεν μπόρεσα να βρω στο net

Link to comment
Share on other sites

Ποιό κόστος ψάχνεις; Αφού γράφεις ότι το βρήκες 129Ε. Εκεί περίπου παίζει παντού: http://www.skroutz.gr/s/57791/Trust-1300VA-Management-UPS-PW-4130M.html?keyphrase=trust+15601

Τα προϊόντα Trust τα προωθεί κυρίως το Mediamarkt και το Makro. Δεν τα έχω πολύ σε υπόληψη προσωπικά...

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως εχω 2 ups στο γραφειο και μετα απο 3 χρονια τους αλλαξα μπαταριες και επαναλειτουργουν μια χαρα.. Το οφελος δεν ειναι τρομερα μεγαλο, αλλα αξιζε.. Και οπως ειναι η εποχη αξιζε διπλα...

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αληθεια μου δεν θυμαμαι ακριβως.. Παντως χοντρικα θυμαμαι οτι για αντιστοιχο καινουργιο Ups ηθελα 130 ευρω και τις 2 μπαταριες (μαμα) που ηθελε το μηχανημα τις πηρα γυρω στα 80-85 ευρω.. Το εψαξα και λιγο βεβαια γιατι τις ειχα βρει και με πανω απο 100 ευρω..

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.