Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Μονογραμμικό γεννήτριας συμπαραγωγής


akiswrc

Recommended Posts

Καλησπέρα,

 

για κατάθεση φακέλου στη ΔΕΗ εγκατάστασης βιοαερίου απαιτείται μεταξύ άλλων, μονογραμμικό της γεννήτριας και η διάταξη του συμπαραγωγού. Γνωρίζει κάποιος που μπορώ να βρω κάτι σχετικό... Μια προσέγγιση του μονογραμμικού θεωρώ πως μπορεί να προέλθει μέσα από λογισμικό, αλλα επειδή είμαι αρκετά νέος στο χώρο, θα ήθελα κάποιες περαιτέρω πληροφορίες. Υπάρχει περίπτωση αυτά, να έρχονται έτοιμα από τον προμηθευτή της εκάστοτε γεννήτριας; Στην προκειμένη περίπτωση μιλάμε για γεννήτρια ισχύος 150kW

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς ψάχνω μέχρι τώρα αλλά τίποτα. Σε καμία περίπτωση δεν ψάχνω έτοιμη δουλεία, έστω όμως κάτι σχετικό, αν έχει κάποιος καμιά ιδέα κυρίως για το μονογραμμικό σχέδιο της γεννήτριας, από τη γεννήτρια μέχρι και τους ζυγούς τάσης. Κάτι αντίστοιχο με τα Φ/Β δηλαδή. Ας είναι σε αρχικό στάδιο κάτι παρόμοιο, για να καταλάβω ακριβώς τι ζητάνε και σε τι επίπεδο.Επειδή είμαι σε πολύ αρχικό στάδιο, κάθε βοήθεια δεκτή.

Link to comment
Share on other sites

δεν εβγαλες τελικα καμια ακρη μεσω αυτων που σου ελεγα στο πμ? δυστυχως και εγω δεν εχω κατι νεοτερο για να σε βοηθησω. το ψαχνω παντως γυρω απο το θεμα γενικα, αν βρω κατι επιπλεον θα σε ενημερωσω.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δυστυχως aloha δεν έχω βρει κατι μέχρι στιγμής. Δεν υπάρχει κάποιο πρότυπο στο internet, και ελπίζω με τη βοήθεια του λογισμικού μου να καταφέρων να βγάλω κατι...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Γνωρίζει κάποιος αν μονογραμμικό σύνδεσης στο δίκτυο της ΔΕΗ σταθμού ΑΠΕ που περιλαμβάνει γεννήτρια, μπορεί να παραχθεί με τα λογισμικά που κυκλοφορούν στην ελληνική αγορά , (ti-soft ή 4Μ);

Από μια αναζήτηση στα παραπάνω λογισμικά, είδα ότι αφορούν κυρίως κτιριακές εγκαταστάσεις, εκτός αν κάνω κάπου λάθος. Όποιος μπορεί να βοηθήσει, είτε έχει κάτι αντίστοιχο καλό θα ήταν...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.