Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κινέζικα γρανιτοπλακάκια


Recommended Posts

Ποια η γνώμη σας? Αξίζουν?

 

Πλεονεκτήματα:

1.Χαμηλή τιμή (γύρω στα 15-20 ευρώ).

2.Πλέον με την τεχνολογία της νανοτεχνολογίας επιτυγχάνεται μείωση της απορροφητικότητας (έως πλήρη αδιαβροχοποίηση?).

3.Πολλές επιλογές και σε χρώματα και σε μέγεθος.

 

Μειονεκτήματα:

1.Αντοχή στο χρόνο (μεγάλη-μέτρια-μικρή?). Έχει κανείς ανάλογη εμπειρία?

2.Είναι όντως αδιαβροχοποιημένα ή απορροφούν λεκέδες και με το χρόνο θα θέλουν ξήλωμα?

 

Να σημειώσω ότι αρκετά ευρωπαϊκά εργοστάσια (ιταλικά-ισπανικά-κλπ) πλέον τα κατασκευάζουν στην κίνα και τα φέρνουν ευρώπη σε χαμηλές τιμές. Αυτά βαφτίζονται πώς? ιταλικά, κινέζικα, ιταλοκινέζικα?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εχω βαλλει στο γραφειο μου..

11Ε/τμ...

Οποιος τα βλεπει και τον ρωταω ποσο τα πηρα, μου λεει πανω απο 50Ε..

Δεν εχουν παθει τιποτα τωρα 3χρονια..

Ουτε ελλατωματικα ηταν...

Μια χαρα...

Link to comment
Share on other sites

Κ εγω. Τελεια ειναι. Κανενα προβλημα. Με 20 ευρω /τ.μ. παιρνεις το καλυτερο. Τα συνιστω, εξαλλου ειναι ενα ωραιοτατο χαστουκι στα ολιγοπωλια και τους προμηθευτες που κυκλοφορουσαν με mercedes προ εικοσαετιας.

Link to comment
Share on other sites

zavi, συμφωνώ με αυτό που λες, αλλά με προβληματίζει το γεγονός ότι τα κινέζικα δεν έχουν ακόμη δείξει την αντοχή τους στο χρόνο. Και μην ξεχνάμε ότι το πλακάκι δεν είναι έπιπλο, θα μπει μια φορά και είναι δύσκολο να βγεί.

Link to comment
Share on other sites

Τσαμπα ειναι φιλε, απο τη στιγμη που γρανιτη κατω απο πενηντα ευρω δεν βρισκεις.

 

Οι κανονες του ανταγωνισμου λενε οτι οταν τα @@ του καταναλωτη τα σπανε επι αιωνες οι προμηθευτες, τοτε ο καταναλωτης θα στραφει σε υποκαταστατα ( substitutes). Και αν ο προμηθευτης θελει να φαει το μεσημερι, τοτε θα πρεπει να γινει ανταγωνιστικος ειδαλλως μη σωσει ποτε του να φαει εστω κ ψιχουλα κ αυτος και τα παιδακια του, or else να ψαξει να κανει αλλη δουλεια.

Link to comment
Share on other sites

ΣΥγνώμη αλλά μη μου πείς ότι με 20 € / τμ δεν βρίσκεις και καλό ιταλικό ή ισπανικό γρανιτοπλακάκι...Πρόσφατα βάλαμε σε μια κατοικία και κάπου τόσο πήγε. Νομίζω ότι με το γενικότερο σφίξιμο στην αγορά οι τιμές έχουν πέσει

Link to comment
Share on other sites

Anboton αν σκεφτείς ότι ένα γνήσιο ιταλικό γρανιτοπλακάκι ξεκινάει από 35-40 ευρώ, πιθανόν με 20 ευρώ να σου πούλησαν ιταλικό προερχόμενο από κίνα.Αυτό που λέω και στο αρχικό ποστ. Αλλιώς αν είναι γνήσιο ιταλικό, στείλε πμ με το μαγαζί που τα πήρες. Αλλά μου φαίνεται χλωμό.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.