Μετάβαση στο περιεχόμενο

BetonExpress της Runet


ilias

Recommended Posts

Ο ευρωκώδικας 7 στο σχεδιασμό των πεδίλων..Συγκεκριμένα σε άλλες διατάξεις πχ του ENV1992 θυμαμαι υπαρχουν ψιλοδιαφορές σε συντελεστές ασφαλείας κτλ..δεν είμαι και στο γραφειο να δώσω κάποιο παράδειγμα...διακοπούλες ακόμα!

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Σύμφωνα με ανακοίνωση της εταιρείας στην τελευταία έκδοση του προγράμματος (Ver.09.09.2008) έχουν γίνει οι εξής προσθήκες:

 

1) Δυνατότητα υπολογισμού και με το τελικό νέο κείμενο του Ευρωκώδικα 2 EN 1992-1-1:2004 (Ο χρήστης μπορεί να επιλέξει το EN 1992-1-1:2004 ή το ENV 1992-1-1:1993 ή ΕΚΩΣ).

2) Προσθήκη Φ25 στους οπλισμούς.

3) Βελτίωση στην διαστασιολόγηση σε διάτμηση των δοκών.

4) Αυτόματη εμφάνιση του αντισεισμικού χάρτη της Κύπρου για την επιλογή του σεισμικού συντελεστή (κύπριοι μηχανικοί).

 

Φαίνεται whatisthis ότι εισακούστηκες.

Link to comment
Share on other sites

Όντως η Runet εισακούει τους χρήστες της και προχωρεί πολύ γρήγορα σε διορθώσεις και αναβαθμίσεις. Το γράφω γιατί το καλό πρέπει να λέγεται.

Το ίδιο καλές εντυπώσεις μου άφησε και η Multisoft (έχω το πρόγραμμα αντιστηρίξεων της εταιρείας).

Να σημειωθεί δε ότι και στις δύο περιπτώσεις οι μικρές αυτές αναβαθμίσεις γίνονται χωρίς επιπλέον κόστος για τον πελάτη.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

το betonexpress το έχει χρησιμοποιήσει κανείς για στατικά σε έκδοση οικοδομικής άδειας? (σε συνδυασμό πάντα με πρόγραμμα στατικής-δυναμικής ανάλυσης)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.