Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Recommended Posts

Καλησπερα συναδελφοι!

 

Θα ηθελα να ρωτησω εαν γνωριζεται κατι περισσοτερο πανω στο θεμα αυτο.

 

http://www.sarrisg.gr/SarrisG2/index.php?Hlektrologika_nea:ellinika_ilektrologika_nea#blu

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Αναλυτική και νομίζω ουσιώδης η νέα της μορφή.

 

Ποιος όμως θα προβεί σε όλους αυτούς τους ελέγχους? Εδώ υπάρχουν τεχνίτες και μηχανικοί που υπογράφουν με λιγότερο από 30 Ευρώ τέτοιες δηλώσεις, από το γραφείο τους, αφού και ο πολίτης το θεωρεί μια εντελώς τυπική διαδικασία και αν μπορεί την αποφεύγει (πχ δεν αλλάζει το όνομα στους λογαριασμούς ηλ. ρεύματος κατά τις ενοικιάσεις)

Link to comment
Share on other sites

Καλός και έγινε η νέα ΥΔΕ. Αλλά μήπως θα ήταν προτιμότερο να ξαναρχίσουν η έλεγχοι όπως γινόταν στις 10ετιες του 60ηντα & 70ηντα στις νέες ηλεκτροδοτήσεις για να δούμε τότε ποιος θα υπόγραφε και με τη αντίτιμο;

Το έκανα πρόταση σε γενική συνέλευση του σωματίου που ανήκω με θέμα την λαθρεγκατασταση και όλοι η υπογραφάκηδες ξεσάλωσαν αλλά λόγο του όγκο μου και του ύψους μου κώλωσαν και έμειναν στις φωνές.

Link to comment
Share on other sites

Για το κάθε κατεστημένο όπως λες πρώτα α΄πολλά φταίμε εμείς με τη στάση μας

Καιρός είναι λοιπόν να αλλάξουμε αυτή τη στάση του δεν βαριέσαι, άλλωστε βλέπεις που μας κατάντησε αυτή η αδιαφορία και ανοχή που δήξαμε όλοι, και πρώτα α΄πολους εγώ πρώτος.

Link to comment
Share on other sites

Δίκιο έχεις, αλλά όταν ο 50 φευγά ηλεκτρολόγος τα κάνει σε 5 λεπτά τα ΥΔΕ και εγώ και συ θέλουν μια μέρα δοκιμών και τεστ, ποιόν θα διαλέξει ο πελάτης?

 

Αυτό πρέπει να αλλάξει, όπως και η νοοτροπία μας

Link to comment
Share on other sites

Καλώς και έγινε η νέα ΥΔΕ,πολύ αναλυτική !

Εγώ πάντως είμαι περίεργος, πως θα μετρήσει κάποιος ηλεκτρολόγος την αντίσταση γείωσης σε παλιά σπίτια με παροχές 2 Χ 10mm2 οπού η γείωση εφαρμοζόταν σε δίκτυο ύδρευσης ?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.