Μετάβαση στο περιεχόμενο

Recommended Posts

Καλημέρα. Οσοι ασχολείστε με ΥΔΕ και είστε μηχανικοί ΠΕ, έχετε κάνει αναγγελεία με βάση το νέο Π.Δ? Η δεν είναι απαραίτητο? Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Ναι, είναι υποχρεωτικό όπως υποχρεωτική είναι και η καταβολή 32 ευρώ παράβολα για αναγγελία Ηλ και Μηχ αντίστοιχα...το θέμα είναι πως οι παλιές άδειες από τη Νομαρχία δεν ακυρώθηκαν, συνεχίζουν ακόμη να ισχύουν! 

Link to comment
Share on other sites

32E για κάθε αναγγελια ή και για τις 2 ? Γιατι για τα μηχανολογικα ειχα δωσει 15Ε παραβολο για την αναγγελια.

Link to comment
Share on other sites

εμενα παντως πουθενα δεν μου εχει ζητηθει η αδεια που ειχα βγαλει απο τη νομαρχια.

Στις ΥΔΕ μονο τη σφραγιδα βαζω και δεν αναφερω αρ. αδειας χωρις να εχω προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα συνάδελφοι,

 

θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος αν ως πολιτικός μηχανικός μπορώ να υπογράψω για πιστοποιητικό της νέας Υ.Δ.Ε. ?

Μου δημιουργήθηκε η απορία από το γεγονός ότι π.χ. για μια πολυκατοικία ηλεκτρομηχανολογική μελέτη μπορώ να υπογράψω...

  • Upvote 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

32E για κάθε αναγγελια ή και για τις 2 ? Γιατι για τα μηχανολογικα ειχα δωσει 15Ε παραβολο για την αναγγελια.

 

32 ευρώ για τα 2. 17 για τα μηχανολογικά και 15 για τα ηλεκτρολογικά αν θυμάμαι καλά.

Πληρώνονται απευθείας σε τράπεζα υπέρ της περιφέρειας, δεν χρειάζεται να κοπεί διπλότυπο σε εφορία.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα συνάδελφοι,

 

θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος αν ως πολιτικός μηχανικός μπορώ να υπογράψω για πιστοποιητικό της νέας Υ.Δ.Ε. ?

Μου δημιουργήθηκε η απορία από το γεγονός ότι π.χ. για μια πολυκατοικία ηλεκτρομηχανολογική μελέτη μπορώ να υπογράψω...

Ποιος το λέει ότι μπορείς να υπογράψεις;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.