Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πρόσκληση από ΙΚΑ


mikepaltri

Recommended Posts

Αυτό με την ενημέρωση του λάθους ΑΜΟΕ να το κάνεις με συστημένη επιστολή ακριβώς την τελευταία μέρα που είναι η διορία...

Κάτι το καλοκαίρι, κάτι οι άδειες κάτι οι αδιάφοροι ΔΥ, θα φτασει Σεπτέμβριος που παραγράφεται το χρέος και γλύτωσες...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με την ενημέρωση του λάθους ΑΜΟΕ να το κάνεις με συστημένη επιστολή ακριβώς την τελευταία μέρα που είναι η διορία...

Κάτι το καλοκαίρι, κάτι οι άδειες κάτι οι αδιάφοροι ΔΥ, θα φτασει Σεπτέμβριος που παραγράφεται το χρέος και γλύτωσες...

 

Κάπως έτσι το σκέφτομαι :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Επανέρχομαι στο θέμα για να δείτε τι καραγκιόζηδες είναι οι ΙΚΑτζηδες!!!

Όπως είχα πει και παραπάνω, τους έστειλα με συστημένη επιστολή ότι το ΑΜΟΕ δεν ανήκει σε έργο μου.

Λοιπόν, σήμερα μου ήρθε η απάντηση με διορθωμένο το ΑΜΟΕ αυτή τη φορά, αλλά με προθεσμία απάντησης 25/6/2011 δηλαδή το προηγούμενο Σάββατο!!! Ημερομηνία σφραγίδας ταχυδρομείου 23/6, άρα και τη ίδια ημέρα να το έπαιρνα στα χέρια μου, μου έδιναν ΜΙΑ ολόκληρη μέρα να ασχοληθώ, να μαζέψω και να προσκομίσω τα στοιχεία που ζητανε!!!

Πανε καλά οι άνθρωποι???

Τώρα θα μου πούνε δηλαδή ότι είμαι εκπρόθεσμος και θα συντάξουν Πράξη Επιβολής Εισφορών (Π.Ε.Ε.)???

Θα τους πάρει και θα τους σηκώσει!!! Τα παλιολαμόγια του κερατά!!! Δεν ντρέπονται λιγάκι!!!

Link to comment
Share on other sites

Σου το στείλανε συστημένο;

Αν όχι, κατά πάσα πιθανότητα δεν μπορούν δικαστικά να αποδείξουν ότι σε ενημερώσανε.

 

Αν στο στείλανε συστημένο, θα υπάρχει αποδεικτικό της ημερομηνίας που το παρέλαβες. Αν το παρέλαβες εκπρόθεσμα δεν είσαι υπεύθυνος που δεν πρόλαβες να απαντήσεις εμπρόθεσμα. Αν δεν έχεις φυλάξει το παραστατικό παραλαβής του ταχυδρομείου πήγαινε στο ταχυδρομείο και ζήτησε αν έχουν την εγγραφή στο αρχείο τους και ζήτησε ένα αντίγραφο.

Link to comment
Share on other sites

ενώ η πρώτη τους επιστολή ήταν συστημένη, η δεύτερη ήταν με απλό ταχυδρομείο που απλά έχει πάνω τη σφραγίδα του ταχυδρομείου και αναφέρει 23/6

Link to comment
Share on other sites

Τα λαμογάκια του ΙΚΑ αφού αδειάσανε τα ταμεία , πάνε να αδειάσουν και τις τσέπες των εν δυνάμει "θυμάτων" τους. Όξω αρπακτικά και κομματολακέδες του δημόσιου βίου που σας πληρώνουμε για να ξυνόσαστε :-x:-x

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Gnorizw pos to thread einai arketa palio alla eite to pistevete eite oxi se olokliro to diadiktio einai to monadiko post pu exei sisxetisi me to thema pu me apasxolei. To erotima mou einai ws ekshs : Estw oti to IKA thelei na kanei klisimo fakelou oikodomis se spiti pou exei apoperatothei perissotero apo prin 10 xronia , exei to dikaioma na pragmatopoieisei elegxo i mporw na epikalestw paragrafi logo tis palaiotitas?


Τα greeklish απαγορεύονται, οπότε διορθώστε το μήνυμά σας. Αν δεν μπορείτε να τα αποφύγετε, διαβάστε τι μπορείτε να κάνετε ΕΔΩ
Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής
Manolis gon

Edited by Manolis gon
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.