Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Χαρτί για plotter


ge_liakos

Recommended Posts

Χωρις να κανω διαφημιση (αλλα κανω) εχω βρει απο Πλαισο το χαρτι της connect ..

Ειναι το πιο οικονομικο. Στην τιμη του ενος παιρνεις 2. Περιπου 6-7Ε το ρολλο το 60αρι...

 

ΕΔΩ

Edited by terry
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο κατι χαρτια που μου τα μασαγε το πλοτερ, και αφου απο τη λαχταρα μην χαλασει εβγαλα αλλες λιγες ασπρες τριχες εδω κ λιγο καιρο χρησιμοποιω χαρτι οπως αυτο που λεει ο Τερρυ.... μεχρι στιγμης κανενα προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Ενα βραδυ που προσπαθουσα να τυπωσω στον 605 μου μασαγε το χαρτι. Με τα πολλα το βγαζω και παω κατευθειαν κ το πεταω στα σκουπιδια.

Δοκιμαζω να τυπωσω σε ενα ρολο/δειγμα που ερχοταν μαζι με το πλοτερ, της κανον χαρτι δηλαδη, χοντρο, σαν χαρτονι.

Πηγαινε να το παρει και το πεταγε συνεχως. Τελικα τα πεταξα ολα και τυπωνω σε 80αρι απο πλαισιο...

Edited by ckiriako
Link to comment
Share on other sites

Τέρυ και εγω αυτό βάζω. Δεν έχει κανένα πρόβλημα.

Μόνο όταν έχει πολλή υγρασία ψιλοζαρωνει, αλλά δεν πρέπει να είναι το μόνο.

 

Κατά τα άλλα αν κάποιος έχει βρει κάτι πιο οικονομικό ας μας ενημερώσει!

Link to comment
Share on other sites

Ενα βραδυ που προσπαθουσα να τυπωσω στον 605 μου μασαγε το χαρτι. Με τα πολλα το βγαζω και παω κατευθειαν κ το πεταω στα σκουπιδια.

Δοκιμαζω να τυπωσω σε ενα ρολο/δειγμα που ερχοταν μαζι με το πλοτερ, της κανον χαρτι δηλαδη, χοντρο, σαν χαρτονι.

Πηγαινε να το παρει και το πεταγε συνεχως. Τελικα τα πεταξα ολα και τυπωνω σε 80αρι απο πλαισιο...

 

Επειδη εχω μια οικολογικη συνειδηση, εγω απλα κοβω το τσαλακωμμενο κομματι και ξαναβαζω το ρολο.

Το παιρνει μια χαρα...

Απλο το κοψιμο πρεπει να ειναι αλφαδια...

Link to comment
Share on other sites

Το ειχα κανει 2-3 φορες κ εγω αυτο, διπλωνοντας ενα κομματι απο το παλιο ρολο και κοβοντας το με χαρτοκοπτη.

Παλι το μασαγε. Δεν εισαι ο μονος με οικολογικη συνειδηση, αλλα δεν το ρισκαρω να στελνω το πλοτερ για σερβις.

Υποπτευομαι οτι εφταιγε το ενα ακρο του ρολου που ηταν ελαφρως οβαλ απο την μεταφορα. Για αυτο πλεον χαρτι με ταπες στις ακρες.

Link to comment
Share on other sites

Ρίξτε μια ματιά και εδώ. Την προηγούμενη φορά είχα βρει καλύτερη τιμή από το πλαίσιο. Παράδοση στο γραφείο χωρίς έξτρα χρέωση την επόμενη μέρα.

 

Ερώτηση. Εχει χρησιμοποιήσει κανείς σας ποτέ (δεν ξέρω αν υπάρχει) φύλλα χαρτιού μέγεθος Α2-Α1 αυτοκόλλητα που να μπορώ να τα τυπώσω στο plotter?

Edited by DIMITRIS80
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.