Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Χαρτί για plotter


ge_liakos

Recommended Posts

το είχα υπ' όψιν μου αλλά όσες φορές είχα τσεκάρει τιμές είχε τις ίδιες με το πλαίσιο που είναι δίπλα μου οπότε ...

Link to comment
Share on other sites

κατά καιρούς έχω πάρει ρολλό της HP, το οποίο είναι πιο ακριβό αλλά το εμπιστεύομαι

πλέον δεν μπορώ να βρω πουθενά

ξέρει κανείς που βρίσκω?

τώρα βρήκα XEROX σε πολύ καλή τιμή (από τις ζούγκλες της Αυστραλίας), πλήν όμως είναι 90γρ και βαρύ και με πολλάάά λευκαντικά σύμφωνα με τις φήμες της αγοράς...εγώ δεν μπορώ να το πιστοποιήσω

οπότε δεν θα ξαναπάρω

έχω όμως προμηθευτεί 1 ρολλό 60 εκ, 47 μέτρων με 8,60 ευρώ με ΦΠΑ, και καλής ποιότητας από ότι μου είπε συνάδελφος

απομένει να το δοκιμάσω

πάντως ψάχνω ακόμη ρολλό της HP

όσο για το ρολλό που λέει ο terry, είναι καλό και ιδίως αυτό με τα 6,19 και το δουλεύουν πολλά γραφεία, γνωστό μαγαζί το οποίο έγινε e, ψώνιζα όταν απασχολούσε υπαλλήλους στο κατάστημα του κέντρου, και η μετατροπή του/ μετακόμισή του εκτός κέντρου είναι ο λόγος που δεν ψωνίζω από εκεί πλέον, αλλά το χαρτί είναι καλό (sounds good)

Edited by alfisti1978
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

σημερα το πρωι προσπαθησα να ανοιξω το μηχανημα μου κ δεν ανοιγει.ειδα το ρολο να εχει τραβηξει λιγο υγρασια. υπάρχει περιπτωση να τραβηξε υγρασια ο ploter κ να μην ανοοιγει???ειναι καινουργιο του ενός μηνα!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Τι μοντελο? Το ειχες αφησει standby ή το ειχες κλειστο? Εγω το canon το εχω standby οπως λεει η εταιρια να κανω.... και οπως κανουν ολοι πιστευω. Τουλ οσοι εδω μεσα εχουν canon

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ μήπως λάθος χαρτί και τα μελάνια αργούν να στεγνώσουν; Κατά το διπλωμα των σχεδίων, τα κάνω όλα χάλια, τι διάολο...

 

Εχω καταλήξει να τα δίνω σε ρολό με λαστιχάκι...

 

Εχω ένα απλό χαρτί Q connect 90gr στο Α0. Για να'μαι ειλικρινής, στο λευκό ματ HP A1 δε νομίζω να ξεβάφουν τα μελάνια, αλλά εχω καιρό να τυπώσω Α1.

 

(μηπως τα 90γρ ειναι υπερβολή; παρατηρώ πως δε διπλώνεται "ομορφα", σα να τσακίζει πολύ)

Edited by Kane
Link to comment
Share on other sites

Αν και ειμαστε εκτος θεματος εδω κ 3-4 μηνυματα, θα σου ελεγα να διαβασεις το μανιουαλ και να τηρησεις αυτα που λεει.... τα μεγαλα μηχανηματα συνηθως τα αφηνουμε standby γιατι καθε τοσο κανουν αυτοματους καθαρισμους, ανακινουν τα δοχεια μελανης, ελεγχουν θερμοκρασιες υγρασιες κτλ κτλ

Αν εχεις θεμα με το ρευμα βαλτο πανω σε ups. Αλλιως ειναι θεμα χρονου πιστευω να κλαψεις τα χρηματα που εδωσες να το παρεις, και ειναι κριμα.

Link to comment
Share on other sites

Ωχ, δε θελω τετοια...Παρόλο που δε διάβασα το μανουαλ, εγώ το έχω πάντα κλειστό. Ουτε καν στο στανμπαι. Και τον σκεπάζω παντα με το πλαστικο καλυμμα που είχε, μαζί με κεινο το σακουλάκι για να παίρνει τις υγρασίες...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το αφήνω πάντα standby (Canon iPF750). Ανα μερικές μέρες κανει ανακίνηση τα μελάνια. Οταν κοβεται καμιά φορά το ρευμα (συνήθως Κυριακές) μενει μετα κλειστό και το ανοίγω πάλι στο standby.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.