Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Λέβητας ιόντων (electrode Heater)


Irene Gr

Recommended Posts

Μπορει να μην καταλαβαινω στο παραδειγμα κατι, αλλα ειμαι σχεδον σιγουρος οτι 25.000 θερμιδες ΔΕΝ ειναι 6KW !!! Πιο πολυ για 29KW μου κανει εμενα...

 

Οποτε: 29KWh X 10 ωρες/ημερα X 30 ημερες Χ 0.186 €/KWh (μαζι με φορους και 3ους, μεγαλυτερη κλιμακα καταναλωσης) = 1618,2 €

 

Εκτος και αν δε συγκρινουμε μηλα με μηλα, οποτε παω πασο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 353
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αυτό το άκυρο kw/h....Ουτε τις μονάδες δεν ξέρουν να γράψουν. Αναφέρομαι στο διαφημιστικό

Edited by antboton
Link to comment
Share on other sites

να απαντήσω σε offtopic σχόλιο που όμως είναι χαρακτηριστικό για τις γνώσεις του χρήστη

 

 

το παραδειγμα σας ειναι ατυχές, δεν υπαρχουν LED ή αλλη φωτεινη πηγη που μπορει να εκπέμψει ισχυ μεγαλυτερη απο την τροφοδοσια της. Τα LED έχουν απόδοση 10-25% που είναι μεγάλη σε σχέση με το 2% των λαμπτήρων πυράκτωσης και αυτό σημαίνει ότι ένα LED έχει δεκαπλάσια απόδοση από μια λάμπα πυράκτωσης αλλά ΔΕΝ σημαίνει ότι έχει COP=10.

Το οτι χρησιμοποιείτε παραδείγματα πωλητών ηλεκτρολογικού υλικού οταν πωλούν λαμπτήρες σε άσχετους δείχνει το επίπεδό σας (πωλητής) και το επίπεδο που νομίζετε ότι έχουν τα μέλη του forum (άσχετοι)

 

Μην τους λέτε τέτοια γιατί του χρόνου θα δούμε λέβητες LED !!! :D :D

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον ευρεθει το αεικινητο !! .... και πληρωνεται και πολυ καλα κιόλας ... τι να λεμε... ειναι φαινομενα της εποχης μας

Το προβλημα δεν ειναι αυτοι που θελουν να πουλησουν..το προβλημα εγγυται στη νοοτροπια του Ελληνα που δεν υπαρχει περιπτωση να βγει και να πει οτι την πατησε .... το αντιθετο ..θα το συστησει και παραπερα

 

Εδω ισχυει τελικα το αγγλικο ρητο : Take the money and run

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλώς τα παιδιά.... παραθέτω μαρτυρία που δημοσιεύθηκε σε blog την παρασκευή.... διαβάστε στο κάτωθι blog

http://energy-engine...g-post_535.html

το σχόλιο του χρήστη Anonymous 7 December 2012 05:08

παραθέτει πρόσφατη εμπειρία του, απο τον λέβητα ηλεκτροδιέγερσης σε σχολείο της παιανίας....

Edited by billy the kid
Link to comment
Share on other sites

καλα αμα δεν κανει ομαδικη αγωγη ο συλλογος γονεων θα ειναι αξιοι της μοιρας τους.

 

με την ατιμωρησια που επικρατει σε αυτην την χωρα μου ρχεται να παρατησω την ναυτιλια και να πουλαω κβαντοδυναμικα καλοριφερ που θα χρησιμοποιουν και μερος της κοσμικης ακτινοβολιας για να ζεστανουν υπερθερμο ατμο.

δεν μπορει 300000 θα τα βγαλω μεχρι τον οκτωβριο για πλακα.

και που να πιασουν οι ζεστες εκει να δειτε διστημικη πατεντα δροσισμου που θα πουλαω

με EER 54

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Είχα πει ότι θα παραθέσω ένα ενδεικτικό κόστος αυτόνομου συστήματος κατάλληλο και για χειμώνα, με χρήση για λέβητα ιόντων.

Δεν έχω προλάβει λόγω δουλειάς, αλλά δεν το έχω ξεχάσει...

Link to comment
Share on other sites

Τοποθέτησαν λέει παροχή Νο 3? Δηλ, τι? 35 kVA???

 

Ή δεν κατάλαβα καλά? Για να επαρκέσει σε παροχή Χ.Τ., η Νο 7 και οριακά φαντάζομαι θα επαρκεί, αν κρίνω από τα σχολεία που εγώ έχω υπόψη. Και όταν έρθει ο λογαριασμός της ΔΕΗ θα μιλάμε για απανωτά εγκεφαλικά επεισόδια. Είδες τι κάνουν οι επαφές με τους τοπικούς άρχοντες?

 

 

εδιτ] Όσο το σκέφτομαι εξοργίζομαι!! Εδώ και 3 χρόνια πληρώνω έκτακτες εισφορές, χαράτσια, ετοιμάζομαι να φορολογηθώ με 20, 30, 40% από το 1ο Ευρώ, αυξάνονται οι ασφ. εισφορές μου και χίλια δυο άλλα για να έρχονται ορισμένοι παλαιοκομματικοί και απατεώνες και να μου τα ΚΛΕΒΟΥΝ χωρίς ντροπή και αίσθημα ευθύνης?!! Αυτοί οι ίδιοι που μας έφεραν σε αυτή την κατάσταση και συνεχίζουν ακάθεκτοι στο ίδιο μοτίβο.

 

Τεχνικές υπηρεσίες δεν έχουν οι Δήμοι ή ο ΟΣΚ ή οι Διευθύνσεις Εκπαίδευσης? Πώς είναι δυνατόν, να γίνονται τέτοιες απροκάλυπτα παράλογες επιλογές?

 

Συγγνώμη για τα εκτός θέματος, αλλά είμαι γνήσια εξοργισμένος.

Edited by nikmmech
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

ξερεις ποιοι συναδελφοι στελεχωνουν τις τεχνικες υπηρεσιες?

 

Νομιζεις οτι Μονο οι τοπικοι αρχοντες φταινε? Οι υπολοιποι ειμαστε/ειναι αμμετοχοι?

 

Καλυτερα να μην συνεχισω αλλο και εξοργισουμε και οι δυο στο τελος........

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.