Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Προδιαγραφές κατασκευής τζακιού


cstra

Recommended Posts

Γεία σας !

Σε νέα αίθουσα εστιατόριου, περίπου 150μ2, ύψους περίπου 4.00μ. θέλω να ''κατασκευάσω'' τζάκι, με τις παρακάτω ιδιαιτερότητες :

1. 'Μεγάλες' διαστάσεις, όχι προκαθορισμένες αλλά οπωσδήποτε μεγαλύτερες από αυτές των προκατασκευασμένων εστιών που παραπέμπουν σε κατοικίες, (πχ. επιθυμητό ύψος εστίας περ.1,50μ).

2. Επιθυμητό επίσης (αλλά όχι υποχρεωτικό) είναι να έχει "ενεργειακά" χαρακτηριστικά (ήτοι παροχή ζεστού αέρα η νερού, πόρτα για έλεγχο καύσης, κλπ)

Γνωρίζετε κάποια εταιρεία που κάνει τζάκια κατά παραγγελία ?

Γνωρίζετε που μπορώ να βρω, (στο internet), προδιαγραφές κατασκευής, αναλογίες, διαστάσεις κλπ? (Σημ. : το άρθρο : «ΤΖΑΚΙΑ. ΑΡΧΕΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΙΚΟΥ ΣΧΕΔΙΑΣΜΟΥ» του ΚΤΙΡΙΟΥ είναι κλειστό σε μη συνδρομητές….,

 

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Επειδή πολλές φορές η απάντηση είναι δύσκολη, μερικά πράγματα τα θεωρούμε δεδομένα και έχουμε κάπου παραπετάξει το σχετικό βιβλίο μας δες αυτό

http://www.askthebuilder.com/B110_Fireplace_Design_Dimensions.shtml

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό και πρωτότυπο το site που δημοσιεύει ο συνάδελφος! Θα συμπλήρωνα επίσης - μιας που δεν έχω χρόνο να το κοιτάξω τώρα να δω αν προτείνει κάτι, ότι να βρεις καλο μάστορα με εμπειρίας.

Θα δω αύριο αν έχω κάνα γνωστό να σου στείλω pm.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.