Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Πώς ανοίγουν τα αρχεία rar;


avgoust

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 49
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Η εντολή convert που αναφέρεται στο λινκ που παρατέθηκε, δουλεύει άψογα και κάνει το δίσκο ntfs σε 5 λεπτά το πολύ χωρίς την παραμικρή απώλεια. Την έχω χρησιμοποιήσει τουλάχιστον 20 φορές σε διάφορα pc. Απλά δεν γυρίζεις πίσω σε fat χωρίς format, αλλά δεν υπάρχει κανένας λόγος εδώ και μια 10ετία, εσωτερικός δίσκος σε υπολογιστή (με Windows λειτουργικό) να είναι fat.

Link to comment
Share on other sites

Η εντολή convert που αναφέρεται στο λινκ που παρατέθηκε, δουλεύει άψογα και κάνει το δίσκο ntfs σε 5 λεπτά το πολύ χωρίς την παραμικρή απώλεια.

Δεν διαφωνουμε αλλα οταν εχεις καποιον που χρησιμοποιει FAT TΩΡΑ, ειναι λιγο hardocore να κανει ολα αυτα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν διαφωνουμε αλλα οταν εχεις καποιον που χρησιμοποιει FAT TΩΡΑ, ειναι λιγο hardocore να κανει ολα αυτα.

 

Καθόλου hardcore δεν είναι σου λέω. Δεν πειράζει το παραμικρό από αρχεία κλπ. η convert. Ο μόνος "κίνδυνος" είναι μην τυχόν έχει κανένα linux στο δίκτυό του και θέλει να βλέπει τον εν λόγω δίσκο απροβλημάτιστα και από εκεί, αλλά δε νομίζω. Και εγώ που έχω ένα media player ("λινουξόκουτο") μια χαρά τους βλέπω τους ntfs στο pc μου με samba. Δε μπορώ να σκεφτώ κανένα πρόβλημα που να δημιουργεί η μετατροπή fat-->ntfs σε εσωτερικό δίσκο υπολογιστή. Μόνο θετικά έχει.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.